Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kościół przeciwko gender. Dziś biskupi czytają list Episkopatu

0
Podziel się

W opinii Episkopatu za gender kryje się kłamstwo, które dotyka fundamentów funkcjonowania społeczeństw.

Kościół przeciwko gender. Dziś biskupi czytają list Episkopatu
(Allan Engelhardt/CC/Wikipedia)
bEqZLvcR

Dziś w kościołach czytany jest list Episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny. Biskupi występują w nim przeciwko idei gender.
W opinii Episkopatu za _ gender _ kryje się kłamstwo, które dotyka fundamentów funkcjonowania społeczeństw. Ktoś próbuje zniszczyć podstawy antropologiczne naszej cywilizacji - mówi arcybiskup Henryk Hoser.

Duchowny wyjaśnia co to jest gender. - _ To ideologia, która mówi że biologia nie determinuje płci. Płeć traktuje się jako rolę społeczną, więc człowiek może sobie wybrać płeć _ - podkreśla arcybiskup. W czytanym dziś liście biskupi zwracają uwagę że _ jesteśmy przeciw dyskryminacji ze względu na płeć, ale widzimy niebezpieczeństwo niwelowania wartości płci _.

Arcybiskup Henryk Hoser dodaje, że całe społeczeństwo jest zbudowane na tradycyjnej rodzinie: mężczyźnie - ojcu, kobiecie - matce- i dzieciach. - _ Jeżeli to rozmontujemy społeczeństwo będzie nie do zniesienia _ - podsumowuje arcybiskup.

bEqZLvcT

List Episkopatu, krytykują feministki i politycy lewicy. Ta grupa podkreśla, że _ nie ma czegoś takiego jak ideologia gender _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjny list Episkopatu odczytywany Kościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Świętej Rodziny. Polscy biskupi w tym roku szczególnie przestrzegają przed _ ideologią gender _.
_ List biskupów o gender niepotrzebny _ - _ Nie ma żadnej ideologii gender, która niwelowałaby wartość płci czy promowałaby homoseksualizm _ - przekonuje pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.
Benedykt XVI protestuje, a Franciszek milczy Ideologia gender jest groźna, gdyż kwestionuje naturę człowieka, manipuluje nią i odbiera mu godność - takie stanowisko Watykan wypracował za pontyfikatu poprzedniego papieża.
bEqZLvdu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)