Notowania

komisja majątkowa
21.02.2011 13:42

Kościół dostał majątek bezprawnie? CBA donosi

Do Prokuratury Generalnej trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia 11 przestępstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cba.gov.pl)

[aktualizacja 14:13]

*Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw w 11 orzeczeniach Komisji Majątkowej. MSWiA nie komentuje sprawy. *

Zawiadomienie przesłał do prokuratury szef CBA Paweł Wojtunik. Dotyczy ono zarówno niegospodarności jak i przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy w orzeczeniach Komisji Majątkowej.

Wątpliwości CBA wzbudził m.in. fakt przekazywania nieruchomości instytucjom, które nie miały prawa do ich posiadania, a także zwracania nieruchomości, które nie powinny być zwracane w myśl obowiązujących przepisów. Agenci biura ustalili też, że mogło dochodzić do sporządzania wycen zwracanego majątku z naruszeniem prawa.

W zawiadomieniu - jak poinformowano na stronie internetowej CBA - zwrócono też uwagę na orzeczenia komisji, które naruszały prawa osób trzecich, nie tylko samorządów, ale też osób prywatnych.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA CBA:

Jacek Dobrzyński powiedział, że wykryto też inne nieprawidłowości w pracy Komisji Majątkowej. _ - Wysoce prawdopodobne jest, że w efekcie działania Komisji Majątkowej, finansowanej przez Skarb Państwa, sam Skarb Państwa oraz instytucje państwowe i samorządowe poniosły szkody majątkowe w wielkich rozmiarach _ - napisano w komunikacie CBA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t111369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawdz;w;ktorym;wojewodztwie;kosciol;dostal;najwiecej,85,0,680789.html) Sprawdź, w którym województwie Kościół dostał najwięcej Kościół dostał od państwa działki liczące 60 tysięcy hektarów. Najwięcej w Wielkopolsce. Najbardziej zbulwersowany jest tym SLD z Grzegorzem Napieralskim na czele.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t75904.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;areszt;w;sprawie;korupcji;w;komisji;majatkowej,97,0,679777.html) Jest areszt w sprawie korupcji w Komisji Majątkowej Pełnomocnik zakonów trafi za kratki na trzy miesiące.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;ma;raport;o;zwrocie;ziem;kosciolowi,156,0,766108.html) Miller ma raport o zwrocie ziem Kościołowi Sprawozdanie podsumowuje 20 lat prac Komisji Majątkowej. Teraz dokument ocenią: rząd i kościół.
Tagi: komisja majątkowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz