Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korwin-Mikke przegrał przed sądem. Zapłaci...

0
Podziel się:

25 kwietnia podczas debaty przeprowadzonej w Rudzie Śląskiej Korwin-Mikke - były prezes UPR - nazwał obecnego prezesa tej partii oszustem i fałszerzem.

Korwin-Mikke przegrał przed sądem. Zapłaci...
(Jakub Bułas/GFDL/Wikipedia)

Szef UPR Bartosz Jóźwiak wygrał proces w trybie wyborczym z byłym szefem tej partii, obecnie liderem Kongresu Nowej Prawicy Januszem Korwin-Mikkem. Jóźwiak liczy, że wyrok _ nauczy czegoś _ prezesa KNP. Nowa Prawica zapowiada apelację.

Korwin-Mikke przegrał proces w trybie wyborczym. 25 kwietnia podczas debaty przeprowadzonej w Rudzie Śląskiej Korwin-Mikke - były prezes UPR - nazwał obecnego prezesa tej partii oszustem i fałszerzem. Zarzucił Jóźwiakowi, że sfałszował 200 podpisów pod listami poparcia Kongresu Nowej Prawicy, a następnie przekazał te listy komitetowi wyborczemu KNP.

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga ogłosił wyrok w tej sprawie w czwartek. Sąd po zapoznaniu się z zapisem debaty zakazał Korwin-Mikkemu rozpowszechniania tej opinii, nakazał zamieszczenie przeprosin w ciągu 48 godzin w dzienniku _ Rzeczpospolita _ oraz zobowiązał Korwin-Mikkego do przekazania 10 tys. złotych na wskazaną przez Jóźwiaka Fundację Bolesława Chrobrego.

_ - Mam nadzieję, że to nauczy czegoś mojego adwersarza i że będzie się starał w przyszłości powściągać język. Nigdy nie używałem i nie zamierzam wobec niego używać takich słów. Rozumiem, że prowadzi on dynamiczną kampanię, jeśli chodzi o formę wypowiedzi i ekspresji, ale gdzieś musi być jej granica _ - powiedział w piątej na konferencji prasowej lider wielkopolskiej listy Ruchu Narodowego do PE Bartosz Jóźwiak.

Rzecznik Kongresu Nowej Prawicy Tomasz Sommer poinformował PAP, że Janusz Korwin-Mikke złoży zażalenie na decyzję sądu.

Bartosz Jóźwiak jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego z wielkopolskiej listy Ruchu Narodowego, natomiast Janusz Korwin-Mikke jest liderem śląskiej listy Nowej Prawicy.

Podczas spotkania z mediami Jóźwiak podsumował również mijającą kampanię wyborczą. _ - Skoncentrowaliśmy się na prowadzeniu kampanii w internecie. Wierzymy, że wyborcy docenią naszą pracę i kierunek, w którym zmierzamy. Jesteśmy organizacją, która jest budowana z myślą o przyszłości, naszym głównym celem jest kampania parlamentarna _ - powiedział Jóźwiak.

Zapowiedział, że w niedzielnych wyborach liczy na wynik powyżej 3,5 proc., choć uważa, że organizację stać na przekroczenie progu wyborczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska Razem pozywa Janusza Korwin-Mikkego Paweł Kowal zapowiedział, że pozew zostanie złożony po południu i wtedy przedstawione zostaną jego szczegóły.
Przemysław Wipler wraca do korzeni - _ Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego jest najpoważniejszym projektem, który daje nadzieję na zbudowanie antybiurokratycznej opozycji wobec rządów Donalda Tusk - _ oświadczył Wipler.
Korwin-Mikke czuje się urażony przez premiera Polityk domaga się przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska, które jak mówił, naruszają jego dobra osobiste.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)