Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korwin-Mikke pozwał PO w trybie wyborczym

0
Podziel się:

Polityk domaga się przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska, które jak mówił, naruszają jego dobra osobiste.

Korwin-Mikke pozwał PO w trybie wyborczym
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

Prezes Kongresu Nowej Prawicy domaga się przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska, które jak mówił, naruszają jego dobra osobiste.

Chodzi o wypowiedź premiera ws. sporu Korwin-Mikkego i posła PO Tomasza Tomczykiewicza. Tusk, zapytany przed kilkoma dniami na konferencji prasowej o wpis Korwin-Mikkego na Facebooku o zgwałceniu kelnerki przez Tomczykiewicza, powiedział m.in., że prezes KNP zasłużył _ ciężką pracą długie lata na opinię i status enfant terrible, chociaż już nie w wieku dziecięcym _. _ - Podejrzewam, że każdego dnia będzie się można spodziewać też chęci zwrócenia uwagi na siebie _ - dodał premier.

_ - Jest kilka komitetów wyborczych, które balansują w granicach progu wyborczego i prawdopodobnie od polityków partii walczących o przekroczenie progu, nie tylko od Korwin-Mikkego, można się spodziewać działań skandalizujących, niestandardowych, poza granicą dobrego smaku. Ja inaczej nie mogę tego wytłumaczyć _ - podkreślił Tusk.

Korwin-Mikke we wniosku do sądu uznał, że te słowa naruszają jego dobra osobiste, _ przypisując mu działanie z niskich pobudek oraz motywów zasługujących na potępienie _ .

Polityk poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Lublinie, że w sądzie w Warszawie złożony został wniosek o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym w tej sprawie. Domaga się w nim opublikowania w _ Rzeczypospolitej _ oświadczenia z przeprosinami za naruszenie jego dóbr osobistych - czci oraz dobrego imienia. Wnosi też o nakazanie KW PO wpłacenia 50 tys. zł na rzecz Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci.

Korwin-Mikke tłumaczył, że jego wpis m.in. o zgwałceniu kelnerki był częścią _ dowcipnej repliki _ na pomówienia ze strony posłów PO Sławomira Nitrasa i Tomasza Tomczykiewicza w wywiadzie dla tygodnika _ Wprost _.

_ - Jeden powiedział, że ja nie płaciłem za posiłki w restauracji, a drugi powiedział, że ja piłem wino z gwinta. Trudno się bronić i tłumaczyć na konferencji prasowej, że nie piję wina z gwinta, więc zareagowałem we właściwym sobie stylu i oświadczyłem, że tak, to na pewno było wtedy, gdy pan Tomczykiewicz zgwałcił kelnerkę _ - wyjaśnił Korwin-Mikke.

Jak dodał, _ zrobił się wrzask _, więc on oświadczył, że _ tyle samo jest prawdy w zgwałceniu kelnerki, co jest prawdy w tym, że pił wino z gwinta _.

_ - Nie ja to zacząłem, tylko ludzie pana Tuska zaczęli o mnie mówić. Ja tylko odpowiedziałem. To nie ja zwróciłem uwagę na siebie, tylko pieski pana Donalda Tuska zwróciły uwagę na mnie _ - podkreślił. Korwin-Mikke jest przekonany, że to Tusk polecił obu posłom _ wymyślenie czegoś takiego _ z czego trudno się bronić, ale jak zaznaczył, nie ma na to dowodów.

Korwin-Mikke we wniosku do sądu podkreśla, że obaj posłowie _ odczytali jego replikę w sposób właściwy, zaprzestając dalszej wymiany zdań _, nie wnieśli sprawy do sądu, co _ należy uznać za definitywne zakończenie zaistniałego między nami sporu _. Lider KNP dodał, że ku jego zaskoczeniu i rozczarowaniu odniósł się do tego sam przewodniczący PO Donald Tusk, który usiłował go zdyskredytować jako kandydata w wyborach.

Korwin-Mikke jest liderem listy kandydatów Nowej Prawicy do Parlamentu Europejskiego na Śląsku.

Czytaj więcej w Money.pl
PO stawia na spotkania z mieszkańcami Kandydaci PO w wyborach europejskich w okręgu dolnośląsko-opolskim skupią się przede wszystkim na spotkaniach z mieszkańcami. Bilbordów i plakatów będzie bardzo mało.
"Debaty to ciekawe show, ale bez większego znaczenia" Czy Donald Tusk podejmie rękawicę rzuconą przez prezesa PiS? Eksperci mówią o skutkach.
Premier z władzami PO dyskutował o OFE - _ Na zakończenie spotkania pan premier wyraził pełne poparcie dla władz klubu _ - powiedział kierujący klubem parlamentarnym PO Rafał Grupiński.
Schetyna w nowym rządzie? "Nie ma tematu" Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej przyznaje, że oferty wejścia do rządu PO - PSL dostaną inne osoby.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)