Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korwin-Mikke chce przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dzisiaj zażalenie prezesa Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego na decyzję sądu pierwszej instancji, który orzekł trzy dni temu, że premier Donald Tusk nie musi go przepraszać.

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)
bEEqPSFx

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił dzisiaj zażalenie prezesa Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego na decyzję sądu pierwszej instancji, który orzekł trzy dni temu, że premier Donald Tusk nie musi go przepraszać. Zdaniem Korwin-Mikkego Tusk naruszył jego dobra osobiste.

O decyzji sądu poinformowała dzisiaj Ewa Zalewska, kierownik sekcji zażaleniowej w VI Wydziale Cywilnym w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.

Korwin-Mikke, kandydujący do PE na Śląsku, domagał się przeprosin za słowa premiera Donalda Tuska, które - jak mówił - naruszają jego dobra osobiste, _ przypisując mu działanie z niskich pobudek oraz motywów zasługujących na potępienie _.

bEEqPSFz

Tusk, komentując wpis Korwin-Mikkego na Facebooku dotyczący polityka PO Tomasza Tomczykiewicza mówił m.in., że prezes KNP zasłużył _ ciężką pracą długie lata na opinię i status enfant terrible, chociaż już nie w wieku dziecięcym _. _ Podejrzewam, że każdego dnia będzie się można spodziewać też chęci zwrócenia uwagi na siebie _ - dodał premier.

Sąd w uzasadnieniu orzeczenia podkreślił, że słowa wypowiedziane przez premiera nie naruszały dóbr osobistych Korwin-Mikkego. Ponadto sąd stwierdził, że wnioskodawca nie dołożył wszelkich starań, aby przedstawić dowody na zaistnienie wypowiedzi lidera PO, która miałaby naruszać przepisy kodeksu wyborczego.

Od postanowienia sądu apelacyjnego nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Najbardziej krytyczni wobec rządów Tuska są młodzi Polacy Do zwolenników rządu PO zalicza się w kwietniu tylko 25 procent ankietowanych. Od marca poparcie dla rządu spadło o 4 punkty procentowe.
Prawo i Sprawiedliwość idzie po władzę? Z najnowszego sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma lepsze notowania od PO.
Tego nie było od lat. PiS nokautuje Platformę Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzęń, partia Jarosława Kaczyńskiego jest liderem.
bEEqPSGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)