Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korwin-Mikke chce wstąpić do Europejskiego Sojuszu na rzecz Wolności

0
Podziel się:

Lider Nowej Prawicy poinformował, że jego partia chce wstąpić do europejskiego zrzeszenia partii politycznych o nazwie Europejski Sojusz na rzecz Wolności.

Korwin-Mikke chce wstąpić do Europejskiego Sojuszu na rzecz Wolności
(Nowa Prawica JKM)

Lider Nowej Prawicy eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke poinformował, że jego partia chce wstąpić do europejskiego zrzeszenia partii politycznych o nazwie Europejski Sojusz na rzecz Wolności (EAF).

_ - Owszem, tak jak napisałem na swojej stronie, dołączamy do Europejskiego Aliansu na rzecz Wolności. Ale to nie jest żadna partia czy też frakcja, to jest luźny związek osób z organizacji z różnych państw _ - powiedział Korwin-Mikke. Zastrzegł, że nie ma potwierdzenia, iż został przyjęty do Europejskiego Sojuszu na rzecz Wolności.

Według niego do Sojuszu należą m.in. Austriacka Partia Wolności i włoska Liga Północna. Przewodniczącym jest Austriak Franz Obermayr. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Sojuszu wynika, że członkiem organizacji jest również francuski Front Narodowy z Marine Le Pen na czele. Korwin-Mikke powiedział jednak, że - o ile mu wiadomo - FN wystąpił z Przymierza. _ - Wiem, że kiedyś byli w aliansie i z niego wystąpili, ale nic nie wiem o tym, by mieli wstępować ponownie _ - powiedział eurodeputowany.

W piątek PAP nie udało się potwierdzić w brukselskim biurze Europejskiego Sojuszu na rzecz Wolności, czy Front Narodowy faktycznie nie jest już członkiem tego stowarzyszenia ani też, czy Nowa Prawica została do niego przyjęta.

Korwin-Mikke przyznał, że decydując się na wejście do EAF kierował się chęcią promowania idei wolności, ale też możliwością uzyskania dodatkowych środków finansowych dla partii. - _ Z tym aliansem to chodzi o to, by przy okazji promowania idei wolności - uzyskać dofinansowanie _ - powiedział.

Europejski Sojusz na rzecz Wolności (EAF) jest paneuropejską grupą skupiającą posłów do Parlamentu Europejskiego oraz partie i posłów do parlamentów krajowych i regionalnych. Jej celem statutowym jest promowanie wolności i demokracji krajowej jako przeciwieństwo scentralizowanej kontroli ponadnarodowej. EAF skupia się na kwestiach wolności i demokracji w UE. Twierdzi, że nie mieści się w tradycyjnym podziale na lewicę i prawicę, a jego członkowie wywodzą się z różnych środowisk politycznych. Jako partia europejska może starać się o dofinansowanie unijne.

EAF nie ma jednak frakcji w Parlamencie Europejskim. Po majowych eurowyborach na bazie Przymierza frakcję próbowali stworzyć Marine Le Pen oraz lider holenderskiej Partii Wolności Geert Wilders, ale nie udało im się zebrać eurodeputowanych z wystarczającej liczby krajów UE (potrzebowali reprezentantów siedmiu państw). Odrzucili oni wówczas współpracę z partią Korwin-Mikkego, zarzucając mu homofobiczne poglądy i antysemityzm.

Czytaj więcej w Money.pl
Użył słowa "Murzyni". Kara - mniejsza dieta Chodzi o wystąpienie europosła na sesji Parlamentu Europejskiego poświęconej bezrobociu młodzieży w Europie, gdy powiedział, że mamy 20 milionów bezrobotnych Europejczyków, którzy są _ Murzynami Europy _.
Korwin-Mikke dla Money.pl: Afera taśmowa to zasługa Kaczyńskiego -Jeżeli wygra PiS, to będziemy mieli to samo, co teraz. Jeden podatek pójdzie w górę o jeden procent, a drugi trochę w dół - przekonuje Mikke.
Twardzi faceci. Korwin-Mikke i Wipler w nietypowej sesji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)