Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska służba zdrowia
29.07.2014 06:33

Korupcja w służbie zdrowia. Wystawiła setki fałszywych zwolnień?

Za każdy dzień potwierdzający niezdolność do pracy lekarka żądała od 30 do 50 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Akt oskarżenia przeciwko lekarce, która w ciągu kilkunastu lat ponad 750 razy przyjęła korzyść majątkową w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich, wpłynął do Sądu Rejonowego w Cieszynie (Śląskie). Grozi jej do 15 lat więzienia.

O akcie oskarżenia poinformowała Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej. Od listopada 1999 r. do listopada 2012 roku w jednej z miejscowości powiatu cieszyńskiego 52-letnia lekarka 753 razy przyjęła korzyść majątkową w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, poświadczając tym samym nieprawdę w zakresie stanu zdrowia.

W trakcie postępowania ustalono, że oskarżona przyjmowała w swoim prywatnym gabinecie lekarskim m.in. górników. Za każdy dzień potwierdzający niezdolność do pracy żądała od 30 do 50 zł.

_ - Jej działalność była na tyle znana, że na terenie Jastrzębia Zdroju znajdowali się pośrednicy, którzy - w razie potrzeby zgłoszonej przez zainteresowanego - wysyłali do jej gabinetu współpracujących kierowców taksówek z niezbędnymi dokumentami _ - poinformowała prokuratura.

Lekarka początkowo odpierała zarzuty, ale jak podała prokuratura, _ ostatecznie przyznała się _ do popełnienia zarzucanych jej czynów.

Czytaj więcej w Money.pl
55 oskarżonych o korupcję przy egzaminach Akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód
Prezydent Zawiercia zatrzymany. Trzy zarzuty Prezydentowi postawiono trzy zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych. Chodziło o kwoty od kilku do kilkuset tysięcy złotych.
Chiny biorą się ostro za "gołych urzędników" Chiny, które wypowiedziały wojnę korupcji, rozszerzają tę kampanię na tzw. gołych przedstawicieli czy też gołych urzędników. Tak nazywani są skorumpowani urzędnicy, którzy wysłali swoje rodziny za granicę. Szef kampanii antykorupcyjnej obiecał to w środę.
Tagi: polska służba zdrowia, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz