Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w rumunii
20.05.2013 20:54

Korupcja w Rumunii. Sąd skazał trzech byłych urzędników

Rumuński sąd skazał byłego europosła i prezesa klubu Steaua Bucarest, a także byłego ministra obrony oraz byłego szefa sztabu generalnego na dwa lata więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Willeecole/Dreamstime)

Rumuński sąd skazał byłego europosła i prezesa klubu Steaua Bucarest, a także byłego ministra obrony oraz byłego szefa sztabu generalnego na dwa lata więzienia za nadużywanie stanowiska i korupcję przy zawieraniu umów sprzedaży nieruchomości w latach 90.

Sąd Najwyższy skazał Gigi Becalego, który w latach 2009-2012 był eurodeputowanym, a obecnie jest członkiem rumuńskiego parlamentu i prezesem klubu piłkarskiego Steaua Bucarest, za nakłanianie urzędników państwowych do nadużywania stanowiska przy sprzedaży nieruchomości ze stratą dla skarbu państwa w latach 1996-1999.

Policja zatrzymała Becalego w niedzielę w nocy na lotnisku w Bukareszcie, gdy chciał odlecieć z kraju. Becali, który jest niezwykle religijny, twierdzi, że planował krótką wizytę w Izraelu, żeby pomodlić się o przychylny wyrok.

Były szef sztabu generalnego rumuńskiej armii, gen. Dumitru Cioflina, został skazany za nadużywanie stanowiska, a były minister obrony Victor Babiuc - za nadużywanie stanowiska i przyjmowanie łapówek.

Wyrok nie podlega zaskarżeniu. Becali odsiedzi trzy lata z powodu wcześniejszego wyroku w sprawie afery korupcyjnej w rumuńskiej piłce nożnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Uwolniono premiera Rumunii. "Jestem rad" Były premier Rumunii Adrian Nastase, który w lipcu 2012 r. został skazany na dwa lata więzienia za korupcję, został wypuszczony na wolność na mocy decyzji Wysokiego Trybunału w Bukareszcie.
Handel wyrokami. Wpadły dwie osoby Rumuńskie władze aresztowały dzisiaj dwie sędzie podejrzewane o korupcję i handel wpływami.
Tagi: korupcja w rumunii, rumunia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz