Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w polskiej piłce. Zatrzymano kolejnego trenera

0
Podziel się:

To już 300 osoba zatrzymana w tym śledztwie. To największe śledztwo dotyczące korupcji w polskiej piłce.

Korupcja w polskiej piłce. Zatrzymano kolejnego trenera
(anothersaab/CC/Flickr.com)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś pod Poznaniem 61-letniego byłego trenera w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Zatrzymany to 300 osoba podejrzana w tej sprawie - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Do zatrzymania byłego trenera doszło w Siekierkach Wielkich pod Poznaniem. _ - Po zakończeniu czynności mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, która nadzoruje prowadzone przez Biuro postępowanie _ - poinformował Dobrzyński.

Rzecznik wyliczył, że w trakcie śledztwa prowadzonego przez CBA w sprawie korupcji w piłce nożnej, podejrzanym przedstawiono do tej pory ponad 1400 zarzutów.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty sędziom i trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

Wrocławski sąd wyznaczył termin pierwszej rozprawy na 7 listopada. W procesie dotyczącym korupcji głównym oskarżonym jest Ryszard F. ps. Fryzjer. Na ławie oskarżonych w sumie ma zasiąść 38 osób. Oprócz Ryszarda F., także m.in. byli działacze PZPN Wit Ż. i Henryk K., a także piłkarze, m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G. i obserwatorzy PZPN. W sumie akt oskarżenia w tej sprawie obejmuje 114 osób, z których aż 48 zdecydowało dobrowolnie poddać się karze. Proces pozostałych został podzielony na dwie części.

Według prokuratury _ Fryzjer _ założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która ustawiała wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na 4 lata więzienia byłego prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a _ Fryzjera _ na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok dla _ Fryzjera _, a Milewskiemu obniżono karę do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Fryzjer _ zatrzymany. Ruszy proces? Wielkopolscy policjanci zatrzymali dziś wieczorem Ryszarda F. ps. Fryzjer, oskarżonego w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej.
To on odpowiada za korupcję w polskiej piłce? Proces, w którym ma uczestniczyć Fryzjer nie może rozpocząć się od ponad pół roku, ponieważ nie ma opinii lekarskiej na temat zdrowia Ryszarda F.
Nie mogą osądzić największej afery w historii Z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)