Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w polskiej piłce. Zatrzymali kolejną osobę

0
Podziel się

Były menadżer Groclinu Grodzisk Wielkopolski Władysław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Korupcja w polskiej piłce. Zatrzymali kolejną osobę
(Reporter Poland)
bEijTxhN

Były manager Groclinu Grodzisk Wielkopolski Władysław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zatrzymanie ma związek ze śledztwem ws. korupcji w polskiej piłce nożnej. Jak powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, 63-latek został zatrzymany w swoim domu w Ustroniu; obecnie jest przewożony do prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty około 450 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

bEijTxhP

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która _ ustawiała _ wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na cztery lata więzienia b. prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku więzienia.

W maju 2010 r. sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla _ Fryzjera _, a Milewskiemu obniżono karę do trzech lat więzienia. Na ławie oskarżonych zasiadło wówczas 17 osób - działaczy Arki, obserwatorów PZPN, sędziów i jeden piłkarz. Wszyscy zostali uznani za winnych, ale sąd apelacyjny zmienił częściowo wyroki dziewięciu oskarżonym, obniżając w większości zasądzony wcześniej wymiar kar.

We wrześniu 2009 r. na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Pod koniec grudnia 2010 r. 27 osób - głównie działaczy i piłkarzy Górnika Polkowice, oskarżonych o kupowanie meczów - dobrowolnie poddało się karze. Sąd Rejonowy w Lubinie skazał ich na kary więzienia w zawieszeniu oraz wysokie grzywny.

O korupcji w polskiej piłce czytaj w Money.pl
Jest śledztwo w sprawie PZPN. Kara do 5 lat Wszczęto śledztwo w związku z nagraniami mającymi wskazywać na korupcję w PZPN.
Cud! Kręcina odwołany Zdzisław Kręcina przestanie pełnić funkcję sekretarza generalnego PZPN - poinformował Grzegorz Lato. Za odwołaniem Kręciny głosowało 14 osób, przeciw były 3.
Prokuratorzy podjęli decyzję w sprawie PZPN Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa trafiło do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Wcześniej zajmowała się nim Prokuratura Generalna.
bEijTxiq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)