Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w polskiej piłce. Są terminy rozpraw w procesie "Fryzjera"

0
Podziel się

Na listopad wrocławski sąd wyznaczył terminy rozpraw w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej.

Korupcja w polskiej piłce. Są terminy rozpraw w procesie "Fryzjera"
(Reporter)
bEiKeYfF

Na listopad wrocławski sąd wyznaczył terminy rozpraw w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej. Wcześniej nie mógł się on rozpocząć, bo główny oskarżony Ryszard F. ps. Fryzjer nie stawiał się na wezwania. Poszukiwano go listem gończym. Teraz na proces czeka w areszcie.

Ryszard F. został zatrzymany 14 sierpnia w okolicach Głogowa (Dolnośląskie). Stamtąd trafił do aresztu w Poznaniu, skąd 20 sierpnia przewieziono go do aresztu we Wrocławiu. Tu został przebadany przez biegłych lekarzy, którzy orzekli, że F. może brać udział w procesie i odbywać karę pozbawienia wolności. Wcześniej mężczyzna był poszukiwany listem gończym wystawionym przez wrocławski sąd po tym, jak nie stawiał się na badania lekarskie biegłego sądowego. Bez orzeczenia o stanie zdrowia F. nie mógł rozpocząć się we wrocławskim sądzie proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.

W ubiegłym tygodniu wrocławski sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla _ Fryzjera _. Areszt został przedłużony na dwa miesiące i obowiązuje do 14 listopada 2012 r. Jak poinformowała Anna Lewińska z biura prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu, pierwsza rozprawa została wyznaczona na 7 listopada. Dwie kolejne na: 9 i 12 listopada.

bEiKeYfH

Ryszard F. jest głównym oskarżonym w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej, ale nie stawiał się w sądzie z powodu - jak twierdzili jego obrońcy - złego stanu zdrowia. _ Fryzjer _ był wielokrotnie wzywany na badanie przez biegłych. Teraz na rozprawę zostanie doprowadzony z aresztu.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/130/123778.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fifa;chce;walczyc;z;korupcja;maja;plan,222,0,1062366.html) *Korupcja zżera futbol. FIFA ma nowy raport * Kupowanie głosów w czasie głosowania nad przyznaniem praw organizacji piłkarskich mistrzostw świata to jeden z przykładów na patologie w FIFA.

Na ławie oskarżonych w sumie ma zasiąść 38 osób. Oprócz Ryszarda F., m.in. b. działacze PZPN Wit Ż. i Henryk K., a także piłkarze, m.in. b. piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G. i obserwatorzy PZPN. W sumie akt oskarżenia w tej sprawie obejmuje 114 osób, z których aż 48 zdecydowało dobrowolnie poddać się karze. Proces pozostałych został podzielony na dwie części.

Według prokuratury _ Fryzjer _ założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

bEiKeYfN

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 600 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz b. reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. b. przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która ustawiała wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na 4 lata więzienia b. prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a _ Fryzjera _ na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok dla _ Fryzjera _, a Milewskiemu obniżono karę do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Fryzjer _ zatrzymany. Ruszy proces? Wielkopolscy policjanci zatrzymali dziś wieczorem Ryszarda F. ps. Fryzjer, oskarżonego w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej.
To on odpowiada za korupcję w polskiej piłce? Proces, w którym ma uczestniczyć Fryzjer nie może rozpocząć się od ponad pół roku, ponieważ nie ma opinii lekarskiej na temat zdrowia Ryszarda F.
Nie mogą osądzić największej afery w historii Z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.
bEiKeYgi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)