Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w Polsce. Zarzuty dla urzędników i przedsiębiorców w Szczecinie

0
Podziel się

Dziewięć osób, w tym szczecińscy przedsiębiorcy i urzędnicy kontroli skarbowej, usłyszeli prokuratorskie zarzuty wręczania bądź przyjmowania łapówek.

Korupcja w Polsce. Zarzuty dla urzędników i przedsiębiorców w Szczecinie
(Bartosz Krupa/East News)
bEgXwnqt

Dziewięć osób, w tym szczecińscy przedsiębiorcy i urzędnicy kontroli skarbowej, usłyszeli prokuratorskie zarzuty wręczania bądź przyjmowania łapówek - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Podejrzanych zatrzymali w niedzielę rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Znalazło się wśród nich trzech urzędników kontroli skarbowej, jeden urzędnik sanepidu, trzech szczecińskich przedsiębiorców, w tym właściciel restauracji wraz z synem, oraz przedsiębiorcy branży jubilerskiej i pogrzebowej.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o sprawie ze względu na dobro prowadzonego śledztwa. Jak poinformowała rzeczniczka, prokuratorzy nie podjęli jeszcze decyzji w sprawie ewentualnych środków zapobiegawczych, w tym wniosków do sądu o areszt dla podejrzanych. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

bEgXwnqv
Czytaj więcej w Money.pl
Handel wyrokami. Wpadły dwie osoby Rumuńskie władze aresztowały dzisiaj dwie sędzie podejrzewane o korupcję i handel wpływami.
Największa afera korupcyjna w Polsce? Kolejne 27 osób jest oskarżonych o płatną protekcję, poświadczenie nieprawdy w dokumentacji medycznej a także przyjmowanie łapówek.
Ostrzegają, że Rosja może się rozpaść _ Rosja jest przesiąknięta korupcją od góry do dołu _ - oceniło stowarzyszenie, które swoje doroczne raporty publikuje od 2009 roku.
bEgXwnqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)