Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Policjant drogówki oskarżony o przyjęcie 10 tys. zł

0
Podziel się:

35-latkowi zarzucono, że podczas kontroli drogowej kierowcy, który jechał pod wpływem alkoholu, uzależnił zaniechanie dalszych czynności służbowych od otrzymania od niego 10 tys. zł łapówki.

Korupcja w Polsce. Policjant drogówki oskarżony o przyjęcie 10 tys. zł
(Szymon Blik / REPORTER)

35-letni policjant białostockiej drogówki stanie przed sądem pod zarzutem przyjęcia 10 tys. zł łapówki od kierowcy, który będąc pod wpływem alkoholu, prowadził samochód - poinformowała dziś Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Policjant nie przyznaje się do zarzutu. Grozi mu do 10 lat więzienia. W śledztwie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

Zarzucono mu, że przed rokiem przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku podczas kontroli drogowej kierowcy, który jechał pod wpływem alkoholu, _ uzależnił zaniechanie dalszych czynności służbowych _ od otrzymania od niego 10 tys. zł łapówki.

Według prokuratury policjant przyjął taką kwotę, i chcąc zakamuflować swoje działania, wypisał mandat kredytowy za rzekome wykroczenie drogowe - jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Szczegółów okoliczności ujawnienia przestępstwa śledczy nie podali. Wiadomo, że na jego ślad trafiło białostockie Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, które powiadomiło o swoich ustaleniach prokuraturę.

Materiały dotyczące kierowcy, który wręczył łapówkę oraz dotyczące prowadzenia przez niego samochodu w stanie nietrzeźwości, wyłączono do odrębnego postępowania.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/124/285564_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-motoryzacja/policja-zatrzyma-samochod-falami-radiowymi,0,1444883.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Policja zatrzyma samochód... falami radiowymi
    • [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/179/289459_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/jacek-braciak-uchodzi-za-specjaliste-od-drugiego-planu-ale-ma-juz-dosc-takich-rol-chce-wiekszego-wyzwania,0,1430765.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jacek Braciak ma dość takich ról
    • [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/59/265531_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/policjant-zostal-kawalerem-orderu-usmiechu,0,1429506.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Policjant został kawalerem Orderu Uśmiechu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)