Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Instruktorzy nauki jazdy zatrzymani

0
Podziel się:

Instruktorów zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z korupcją z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Podejrzani mają od 43 do 53 lat.

Korupcja w Polsce. Instruktorzy nauki jazdy zatrzymani
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

45 zrzutów usłyszeli zatrzymani przez śląską policję czterej instruktorzy nauki jazdy z ośrodka szkolenia kierowców w Gliwicach. Mężczyźni są podejrzani o wystawianie w zamian za łapówki zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy.

Jak podał zespół prasowy śląskiej policji, instruktorów zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z korupcją z komendy wojewódzkiej w Katowicach. Podejrzani mają od 43 do 53 lat. Do przestępstw miało dochodzić od 2006 do 2010 roku w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Gliwicach.

_ - Jak ustalili śledczy, instruktorzy w zamian za pieniądze wystawiali fałszywe zaświadczenia o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy. W rzeczywistości osoba, dla której wystawiony był dokument, nie odbyła takiego szkolenia w ośrodku wskazanym w zaświadczeniu _ - powiedział aspirant Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji. Szkoleniowiec otrzymywał 50 złotych za _ lewy _ dokument - wynika z ustaleń śledztwa.

Szkolenie dodatkowe muszą odbyć kursanci, którzy trzykrotnie nie zdali części teoretycznej lub praktycznej egzaminu na prawo jazdy.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Policjanci i prokurator zabezpieczyli mienie instruktorów - samochody o wartości blisko 60 tys. złotych. Decyzją prokuratora zostali też objęci policyjnym dozorem. Za zarzucane im przestępstwa każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia. Policjanci podają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w ZUS. Na proces poczekamy Dyrektor szczecińskiego oddziału miał między innymi przyjąć zegarek, telewizor, zestaw kina domowego oraz skorzystać z rejsu promem do Ystad w Szwecji.
Łapówki są niemoralne. Ilu Polaków je daje? Co jedenasty Polak w ostatnich latach wręczył łapówkę - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Budowa autostrady w cieniu korupcji. Wzięli... Zarzuty usłyszały dwie osoby przyjmujące łapówki na łączną sumę ponad 200 tys. zł oraz jedna wręczająca. Łapówki miały być wręczane w latach 2008 - 2009 w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)