Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w polsce
05.03.2013 09:29

Korupcja w Polsce. 219 zarzutów wobec egzaminatora

66-letni mieszkaniec Pszczyny jest 50. osobą, która usłyszała zarzuty w śledztwie, prowadzonym przez policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji na Śląsku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Bielecki)

219 zarzutów przyjęcia łapówek za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy usłyszał egzaminator ośrodka ruchu drogowego w Katowicach. Został aresztowany - poinformował zespół prasowy śląskiej policji.

66-letni mieszkaniec Pszczyny jest 50. osobą, która usłyszała zarzuty w śledztwie, prowadzonym przez policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Mężczyzna od 2005 do 2008 roku jako egzaminator ośrodka ruchu drogowego w Katowicach brał łapówki za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy - czasem od jednej, czasem od grupy osób. Sam egzamin był przeprowadzany niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Gliwicki sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2009 roku. Dotychczas 50 osobom przedstawiono łącznie 456 zarzutów. Aresztowano 3 podejrzanych. Jak podkreślają policjanci z zespołu prasowego śląskiej policji, sprawa jest rozwojowa. Policjanci w jej toku planują przesłuchać nawet 40 tys. świadków - są to przede wszystkim osoby zdające egzamin na prawo jazdy w okresie, który obejmuje śledztwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Były prezydent musi oddać 46 tys. zł łapówki Piotr S. musi zwrócić skarbowi państwa 46 tys. zł, które przyjął jako łapówki, w czasie gdy był prezydentem Opola - orzekł Sąd Rejonowy w Opolu.
Brali łapówki. 22 oskarżonych poddało się dobrowolnie karze Z 40 osób oskarżonych przez radomską prokuraturę o korupcję ponad połowa chce dobrowolnie poddać się karze.
Ziobro nie pozostawia na rządzie suchej nitki Zdaniem przewodniczącego Solidarnej Polski prawa zwykłego obywatela są pogardzane.
Tagi: korupcja w polsce, prawo jazdy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz