Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w policji. Zarzuty usłyszało dwóch funkcjonariuszy z Lublina

0
Podziel się:

31-letniemu Michałowi B. przedstawiono łącznie kilkanaście zarzutów. Dwa dotyczą przestępstwa korupcji, pozostałe przekroczenia uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz ujawnienie tajemnicy służbowej.

Korupcja w policji. Zarzuty usłyszało dwóch funkcjonariuszy z Lublina
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Zarzuty korupcji, przekroczenia uprawnień, ujawnienia tajemnicy służbowej oraz popełniania przestępstw narkotykowych przedstawiła dziś prokuratura dwóm policjantom z Lublina.

Funkcjonariusze zostali zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

31-letniemu Michałowi B. policjantowi z komisariatu nr 6 w Lublinie przedstawiono łącznie kilkanaście zarzutów. Dwa dotyczą przestępstwa korupcji. Ponadto prokuratura zarzuca mu przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków celu uzyskania korzyści majątkowych oraz ujawnienie tajemnicy służbowej. Michał B. jest też podejrzany o złamanie prawa ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

36-letni policjant z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie Albert W. usłyszał pięć zarzutów. Jeden dotyczy korupcji, jeden przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków a trzy przestępstw narkotykowych.

Policjanci są jeszcze przesłuchiwani. _ Po zakończeniu tych czynności prokurator podejmie decyzję co do ewentualnego wnioskowania o tymczasowe aresztowanie podejrzanych _ - zaznaczyła rzeczniczka.

Syk-Jankowska dodała, że w sprawie tej zarzuty dotyczące udzielania narkotyków przedstawiono także dwóm mieszkańcom Lublina Przemysławowi K. i Tomaszowi F. Wobec tych mężczyzn prokurator zastosował poręczenia majątkowe w kwotach 5 tys. i 8 tys. zł.

Prokuratura nie ujawnia innych szczegółów śledztwa. _ Ze względu na początkowy etap postępowania i dobro śledztwa nie ujawniamy, czy podejrzani przyznają się do winy, ani treści składanych przez nich wyjaśnień _ - wyjaśniła Syk-Jankowska.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Janusz Wójtowicz poinformował, że policjanci zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. _ Wszczęta została procedura zmierzająca do ich zwolnienia dyscyplinarnego _ - dodał Wójtowicz.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w straży. Brali łapówki od kierowców Według ustaleń śledztwa do korupcji dochodziło od grudnia 2010 do października 2011 roku. Strażnicy przyjmowali łapówki od sprawców wykroczeń - najczęściej chodziło o parkowanie w niedozwolonym miejscu.
Gwałciciel szukał ofiar w tramwajach Wojciech W. obserwował młode kobiety w krakowskich środkach komunikacji masowej, następnie szedł za nimi i atakował. Grożąc nożem doprowadzał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.
Zarzuty dla pijanego kierowcy. Potrącił 5 osób 44-letni kierowca, który wczoraj wieczorem wjechał w przystanek, usłyszał zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)