Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w policji. Oskarżonych 10 funkcjonariuszy

0
Podziel się:

Niektórym z funkcjonariuszy prokuratura zarzuciła, że z łapówek uczynili sobie stałe źródło dochodu, w tych przypadkach grozi im do 12 lat więzienia.

Korupcja w policji. Oskarżonych 10 funkcjonariuszy
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEKVlOUl

Byli i obecni policjanci z Dąbrowy Górniczej miało przyjmować łapówki w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Wcześniej zarzuty wręczania korzyści majątkowych usłyszało 13 kierowców.

Informację o zatrzymaniu funkcjonariuszy, podaną przez radio RMF, potwierdziła PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. _ - W śledztwie 18 marca 2014 roku na polecenie prokuratora zostało zatrzymanych sześciu byłych i czterech obecnych funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej _ - powiedziała.

Jak poinformowała rzeczniczka, zatrzymani mieli przyjmować łapówki od lipca do sierpnia 2012 r. Wręczali je sprawcy wykroczeń drogowych w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Chodzi o kwoty od 100 do 500 złotych.

bEKVlOUn

Policjanci mieli dopuścić się od jednego do 16 czynów korupcyjnych. Niektórym z nich prokuratura zarzuciła, że z łapówek uczynili sobie stałe źródło dochodu, w tych przypadkach grozi im do 12 lat więzienia.

Podejrzani pozostają na wolności po wpłaceniu kilkutysięcznych poręczeń majątkowych, są też pod dozorem policji. Podejrzani, którzy nadal są w policji, zostali zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych. Jak podała prok. Zawada-Dybek, w tej samej sprawie wcześniej zarzuty wręczania policjantom korzyści majątkowych usłyszało 13 sprawców wykroczeń drogowych.

To kolejna duża sprawa korupcyjna dotycząca funkcjonariuszy z Dąbrowy Górniczej. W marcu 2012 r. blisko 250 zarzutów o charakterze korupcyjnym prokuratura przedstawiła 16 strażnikom miejskim z tego miasta. Według śledczych funkcjonariusze przyjmowali łapówki - od 50 do 150 zł - w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem.

Czytaj więcej w Money.pl
Zarzuty dla trzech strażników miejskich Strażnicy w wieku od 28 do 35 lat usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i bezprawnego pozbawienia wolności 22-latka. Dwóch z nich usłyszało także zarzut zmuszania przemocą do określonego zachowania.
Za co dostaniemy najwyższy mandat? Być może już wkrótce się to zmieni, ale zanim wspomniane jakiś czas temu zmiany wejdą w życie warto...
Dostała mandat za jazdę w Google Glass Cecilia Abadie przejdzie do historii jako pierwszy użytkownik Google Glass, który został ukarany mandatem za korzystanie z urządzenia.
bEKVlOUO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)