Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w piłce nożnej w sądzie. Proces znów nie ruszył

Z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(johnthescone/CC/Flickr)

Oprócz uważanego za szefa piłkarskiej mafii Ryszarda F., na ławie oskarżonych zasiądą m.in. były trener reprezentacji Polski Janusz W., byli działacze PZPN Wit Ż. i Henryk K., a także piłkarze m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G. i obserwatorzy PZPN.

Kolejny raz z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu proces dotyczący korupcji w piłce nożnej. Na ławie oskarżonych w sumie ma zasiąść 38 osób.

Przewodniczący składu sędziowskiego Mariusz Wiązek wyjaśnił zgromadzonym na sali, że biegły sądowy nie zdołał napisać opinii lekarskiej na temat zdrowia F., bowiem oskarżonego musi zbadać wielu specjalistów.

Na rozprawę nie stawił się również Janusz W., były selekcjoner reprezentacji Polski. Z opinii biegłych lekarzy wynika, że mężczyzna może uczestniczyć w procesie, ale w ograniczonym zakresie. Dlatego też sędzia zdecydował się wyłączyć sprawę W. do odrębnego postępowania.

Proces został odroczony do 1 czerwca. Pod koniec lutego nie udało się rozpocząć tego procesu z powodu nieobecności aż pięciu oskarżonych, w tym głównego oskarżonego Ryszarda F. Wtedy też sędzia zdecydował, że F. zbada biegły sądowy, który orzeknie czy może on zasiadać na ławie oskarżonych. Obrońca F. twierdził, że ten nie może brać udziału w procesie z powodu złego stanu zdrowia.

W sumie akt oskarżenia obejmuje 114 osób, z których aż 48 zdecydowało się dobrowolnie poddać karze. Według prokuratury _ Fryzjer _ założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za _ ustawianie _ wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja zżera futbol. FIFA ma nowy raport Kupowanie głosów w czasie głosowania nad przyznaniem praw organizacji piłkarskich mistrzostw świata to jeden z przykładów na patologie w FIFA.
Te sprawy łączy Grzegorz Lato. Jest decyzja Warszawska prokuratura połączyła śledztwa w sprawie nagrań, które miałyby wskazywać na korupcję w Polskim Związku Piłki Nożnej.
Tagi: korupcja w piłce nożnej, korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz