Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Hiszpanii. Aresztowano 9 osób

0
Podziel się:

Afera dotyczy budowy linii szybkiej kolei łączącej Madryt i Barcelonę.

Korupcja w Hiszpanii. Aresztowano 9 osób
(mmagallan/sxc.hu)

Hiszpańska Gwardia Cywilna aresztowała dziewięć osób w związku z nadużyciami przy budowie linii szybkiej kolei łączącej Madryt i Barcelonę. Nieprawidłowości doprowadziły do zawyżenia faktur na kwotę około 6 mln euro - poinformowała dziś prokuratura.

Przeprowadzono także 11 rewizji w domach podejrzanych i siedzibach firm, w tym hiszpańskiego przedsiębiorstwa Adif odpowiedzialnego za zarządzanie infrastrukturą kolejową.

Dziewięciu aresztowanych podejrzewa się _ przede wszystkim o sprzeniewierzenie funduszy publicznych, korupcję i fałszowanie dokumentacji _ w czasie budowy na odcinku między Saragossą a Barceloną i granicą Francji w latach 2008-2012.

Śledczy podejrzewają, że kierownictwo przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za budowę, Corsan, zawyżało faktury w zmowie z przedstawicielami Adif, generując _ na swoją korzyść nielegalną nadwyżkę w wysokości ok. 6 mln euro _ - podają hiszpańskie media.

Afera korupcyjna uderza w dumę hiszpańskiej gospodarki, czyli kolej dużych prędkości, drugi system na świecie z ponad 3 tys. kilometrów torów będących w użytku, którą Madryt ma nadzieję sprzedać do Brazylii.

804-kilometrowa linia łącząca Madryt, Barcelonę i francuską granicę została otwarta w styczniu 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Czterech działaczy antykorupcyjnych skazanych na więzienie Zostali oskarżeni o zakłócanie porządku publicznego. Sąd w Pekinie orzekł kary od 2 do 3,5 roku więzienia. Chińscy aktywiści wzywali urzędników do ujawnienia majątków.
CBA będzie pilnować wydatków na olimpiadę -_ To przedsięwzięcie jest przedsięwzięciem dużej rangi, w związku z tym ta sprawa również nas interesuje, choć nie przesądzam o tym, w jakim charakterze się nią interesujemy - _mówił szef CBA.
Korupcja niezwykle powszechna w tym kraju Portugalscy eksperci wskazują, że powodem jest słabość klasy politycznej i zła kondycja wymiaru sprawiedliwości w tym kraju.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)