Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Grecji. Powiększa się lista oskarżonych

0
Podziel się:

Anastasia Sakellariu, szefowa Funduszu Stabilizacji Finansowej Grecji, miała przyczynić się do bankructwa jednego z banków.

Korupcja w Grecji. Powiększa się lista oskarżonych
(AP/Fotolink/East News)

Anastasia Sakellariu, szefowa Funduszu Stabilizacji Finansowej Grecji, została oskarżona przez krajową prokuraturę antykorupcyjną: znalazła się na liście 25 osób, którym zarzuca się oszustwa, malwersacje i pranie brudnych pieniędzy.

Prokuratura zarzuca jej m.in., że jako prezes instytucji, która miała działać na rzecz stabilizacji greckich finansów, doprowadziła do udzielenia przez Hellenic Postbank dwóch pożyczek na łączną kwotę 38,5 miliona euro bez odpowiednich gwarancji.

W ten sposób Anastasia Sakellariu, kierująca restrukturyzacją banku, przyczyniła się - według prowadzących dochodzenie - do jego bankructwa w sierpniu 2012 roku.

Mimo że śledztwo jest w toku, grecki minister finansów Jannis Sturnaras wyraził _ pełne zaufanie _ wobec pani Sakellariu jako prezesa Funduszu Stabilizacji Finansowej Grecji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/m249979.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/prezydencja;grecji;w;ue;jaka;bedzie;ta;prezydencja,100,0,1451364.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grecja przejmuje ster UE. Jakie ma plany? _ - To będzie prezydencja nadziei. Nadziei na więcej Europy i na lepszą Europę - _ powiedział premier Grecji Antonis Samaras na grudniowym szczycie UE w Brukseli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/211/m253907.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;grecji;kluczowe;glosowanie;w;parlamencie,96,0,1418592.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kluczowe głosowanie w greckim parlamencie Debata była bardzo burzliwa. Na ulice znów wyszły tysiące protestujących.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m283253.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;grecji;wciaz;trwa;zwiazkowcy;na;ulicach,178,0,1387954.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grecy znów na ulicach. 48-godzinny strajk Grecy od miesięcy protestują przeciwko budżetowym oszczędnościom, narzuconym władzom w Atenach przez międzynarodowych pożyczkodawców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)