Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w Grecji. Były minister skazany

0
Podziel się

Minister obrony Grecji w latach 1996-2001 Akis Cochacopulos został skazany na osiem lat więzienia w sprawie korupcyjnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Korupcja w Grecji. Były minister skazany
(PAP/EPA)
bEiUQNhh

Minister obrony Grecji w latach 1996-2001 Akis Cochacopulos został skazany na osiem lat więzienia w sprawie korupcyjnej. Wyrok nie jest prawomocny. Na polityku ciążą też zarzuty w kolejnej sprawie o korupcję.

Sąd uznał, że 73-letni Cochacopulos składał fałszywe deklaracje majątkowe w latach 2006-2009, by ukryć niezadeklarowane dochody. Prócz kary więzienia nałożył na niego grzywnę w wysokości 520 tys. euro oraz nakazał zajęcie jego domu w centrum Aten.

Były minister został aresztowany w zeszłym roku i do czasu rozprawy apelacyjnej pozostanie w więzieniu. Jeszcze w tym roku ma stanąć przed sądem z powodu innych oskarżeń, dotyczących domniemanego prania brudnych pieniędzy i korupcji w związku z kontraktem na okręt podwodny. Żona i córka polityka również zostały aresztowane z powodu zarzutów o pranie brudnych pieniędzy.

bEiUQNhj

Cochacopulos był ważnym politykiem greckiej partii socjalistycznej PASOK, kierował również resortem rozwoju w latach 2001-2004, przez wiele lat był deputowanym. PASOK wchodzi w skład obecnej koalicji rządowej.

Agencja AP zauważa, że procesy polityków oskarżonych o korupcję są bacznie śledzone w Grecji, przeżywającej zapaść gospodarczą. Sądy, które uzyskały większe uprawnienia w śledztwach dotyczących korupcji, zaczęły uważniej przyglądać się dochodom osób publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Były minister trafił za kratki. Miał brać łapówki Prokuratura zdecydowała o osadzeniu w areszcie tymczasowym byłego ministra obrony Grecji Akisa Cochacopulosa.
Wielkie przekręty. Tak robił je grecki minister Były minister obrony Grecji Akis Cochacopulos, został zatrzymany przez policję w swojej rezydencji w Atenach.
W Grecji jest wyspa ślepców. Tak, biorą zasiłki Słynąca z ruin z czasów Republiki Weneckiej grecka wyspa Zakinthos od niedawna znana jest też jako wyspa niewidomych.
bEiUQNhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)