Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna potwierdziła odsunięcie od władzy wuja Kim Dzong Una

0
Podziel się:

Agencja KCNA poinformowała, że 67-letni Dzang został pozbawiony wszystkich stanowisk i wyrzucony z Partii Pracy za przekraczające wyobraźnię przestępstwa i zbrodnie, których dopuścił się razem ze swoimi zwolennikami.

Korea Północna potwierdziła odsunięcie od władzy wuja Kim Dzong Una
(AP/Fotolink/East News)

Dzang Song Thaek, wuj przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una (na zdjęciu), został usunięty ze wszystkich stanowisk i z partii.

Agencja KCNA poinformowała, że 67-letni Dzang został pozbawiony wszystkich stanowisk i wyrzucony z Partii Pracy za _ przekraczające wyobraźnię przestępstwa i zbrodnie, których dopuścił się razem ze swoimi zwolennikami i które zaszkodziły partii i rewolucji _. Zarzucono mu m.in. korupcję, złe zarządzenia finansami państwa, dwulicowość, nadużywanie alkoholu i narkotyków a także rozwiązłość seksualną.

Dzang Song Thaek sprawował m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Narodowej Komisji Obrony. Po poślubieniu ciotki Kim Dzong Una stał się on szarą eminencją północnokoreańskiego reżimu, osobą uważaną nawet za najważniejszą w państwie po jego przywódcy. Wielu zagranicznych analityków widziało w nim zwolennika reform gospodarczych.

Według południowokoreańskich mediów, Kim Dzong Un odsunął go od władzy już w listopadzie. Służby wywiadowcze Korei Południowej poinformowały kilka dni temu, że dwóch najbliższych współpracowników Dzanga zostało w listopadzie oskarżonych o korupcję i straconych.

O azyl polityczny w Korei Południowej miał poprosić podczas podróży służbowej do Chin współpracownik Dzanga, który zajmował się jego finansami. Zdaniem wielu ekspertów, w Pjongjangu mogło dojść do czystki politycznej, największej od czasu przejęcia władzy przez Kim Dzong Una w 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Koreańczycy uwolnili Amerykanina Jak podały północnokoreańskie media, turysta przyznał się do czynów, których miał się dopuścić jako żołnierz w czasie wojny koreańskiej.
Chiny odesłały do Korei 22 uciekinierów Koreańczycy z Północy najczęściej uciekają z kraju przez granicę z Chinami, by następnie przez inne kraje dotrzeć do Korei Południowej.
Rekordowy wzrost unijnego eksportu do Korei - _ To efekt obowiązującej od dwóch lat umowie o wolnym handlu z tym krajem _ - poinformował szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)