Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna musi powstrzymać się od prowokacji

0
Podziel się:

Do władz w Pjongjang zaapelowały dziś władze USA.

Pentagon
Pentagon (Master Sgt. Ken Hammond/defenselink.mil)
bEJXSsJh

Departament Stanu USA wezwał dziś władze w Pjongjangu, aby zachowały powściągliwość i unikały prowokacyjnych działań po doniesieniach o tym, że Korea Płn. wystrzeliła ze swego wschodniego wybrzeża w kierunku morza dwie rakiety krótkiego zasięgu.

_ - Wzywamy Koreę Płn., aby powstrzymała się od prowokacyjnych działań, które wzmagają napięcie _ - powiedziała dziennikarzom w poniedziałek rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki. Zaapelowała do Pjongjangu o _ podjęcie kroków zmierzajacych do polepszenia stosunków z sąsiadami _.

Południowokoreańska agencja prasowa Yonhap poinformowała w poniedziałek, że Korea Płn. wystrzeliła ze swojego wschodniego wybrzeża w kierunku morza dwie rakiety krótkiego zasięgu. Nie wiadomo, jakiego typu były to pociski.

bEJXSsJj

W ub. tygodniu Korea Północna dokonała podobnej próby z czterema pociskami krótkiego zasięgu. Prób dokonano podczas trwających dorocznych wspólnych manewrów wojsk USA i Korei Południowej, przeciwko którym Pjongjang ostro protestuje.

Ćwiczenia mają na celu przetestowanie gotowości sił zbrojnych tych państw do odparcia ewentualnego ataku ze strony Północy. Władze północnokoreańskie protestują przeciwko manewrom, twierdząc, że jej południowy sąsiad i USA przygotowują się do inwazji.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama grozi Rosji. "Moskwa za to zapłaci" Stany Zjednoczone wprowadzą izolujące Moskwę sankcje ekonomiczne i dyplomatyczne.
Putin "zły i zraniony". Dlatego atakuje To co się stało na Ukrainie, to największy cios, jaki zainkasowała Rosja od rozpadu ZSRR - ocenił ekspert Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR).
Kerry grozi Rosji. USA potępiają inwazję - _ Nie można zachowywać się w XXI wieku jak w wieku XIX _ - powiedział amerykański sekretarz stanu.
bEJXSsJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)