Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna łamie prawa człowieka. Interwencja USA w Korei

0
Podziel się:

Jeszcze w tym tygodniu do Korei Północnej pojedzie specjalny wysłannik rządu USA, by zabiegać o uwolnienie amerykańskiego misjonarza, skazanego tam na 15 lat ciężkich robót.

Korea Północna łamie prawa człowieka. Interwencja USA w Korei
(micmol /CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bEChjJNh

Specjalny wysłannik rządu USA pojedzie do Korei Północnej jeszcze w tym tygodniu, by zabiegać o uwolnienie amerykańskiego misjonarza, skazanego tam na 15 lat ciężkich robót - poinformował Departament Stanu.

Na zaproszenie Korei Północnej ambasador Robert King uda się w najbliższy piątek do Pjongjangu z misją humanitarną. Jej celem będzie uwolnienie obywatela USA Kennetha Bae.

44-letni Bae, który z pochodzenia jest Koreańczykiem, został aresztowany w listopadzie ubiegłego roku w mieście Nadzin w specjalnej strefie ekonomicznej niedaleko granicy z Chinami i Rosją, w grupie pięciu turystów, którzy przyjechali do Korei Płn. w kilkudniową podróż.

bEChjJNj

Media podawały, że Amerykanin jest organizatorem wycieczek. Jeden z jego znajomych powiedział, że Bae jest chrześcijaninem i misjonarzem; mieszkał w jednym z przygranicznych miast w Chinach. Często podróżował do Korei Północnej z pomocą żywnościową dla sierot. Nie jest jasne, czy próbował tam prowadzić działalność misyjną.

Pod koniec kwietnia Sąd Najwyższy Korei Północnej skazał USA Kennetha Bae na 15 lat ciężkich robót za _ zbrodnie przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej _. Kilka tygodni temu został on przeniesiony do szpitala z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Od kilku miesięcy USA apelują do władz Korei Północnej o jego natychmiastowe ułaskawienie i zwolnienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna bez broni nuklearnej? - Pjongjang musi zrezygnować z posiadania broni nuklearnej - ustalili prezydenci USA i Chin.
Korea Płn. pod lupą ONZ. Po raz pierwszy Komisja zajmie się doniesieniami na temat obozów, tortur i pozbawiania żywności. Podsumowujący raport ma być gotowy w marcu 2014 r.
Problemy z Koreą Północną. Jest wspólne stanowisko USA i Chin Na Półwyspie Koreańskim nie powinno być broni atomowej? Zobacz, co ustalił John Kerry i chińscy przywódcy.
bEChjJNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)