Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna apeluje do Korei Południowej o redukcję napięć

0
Podziel się:

W ubiegłym tygodniu Komisja złożyła władzom w Seulu kilka propozycji, apelując jednocześnie o odwołanie zaplanowanych na luty i marzec południowokoreańsko-amerykańskich manewrów wojskowych.

Korea Północna apeluje do Korei Południowej o redukcję napięć
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Korea Północna w otwartym liście skierowanym dzisiaj do Korei Południowej zaapelowała o redukcję napięć i zaprzestanie wszelkich wrogich działań.

_ Tym, co jest istotne do poprawy relacji między Północą a Południem, jest podjęcie odważnej decyzji o wstrzymaniu wszelkich wrogich działań wojskowych _ - brzmiał list nadany przez Narodową Komisję Obrony, naczelną organizację wojskową w Korei Północnej.

W ubiegłym tygodniu Komisja złożyła władzom w Seulu kilka propozycji, apelując jednocześnie o odwołanie zaplanowanych na luty i marzec południowokoreańsko-amerykańskich manewrów wojskowych. Korea Południowa odrzuciła apel nazywając go _ kłamliwą _ propagandą i ostrzegła, że w rzeczywistości Pjongjang może szykować nową prowokację mającą na celu wywołanie konfrontacji między dwoma państwami.

_ Szkoda, że władze południowokoreańskie przyjmują tak niewłaściwe stanowisko i negatywną pozycję _ - napisała Korea Północna w swym liście.

Czytaj więcej w Money.pl
Koreańczycy uwolnili Amerykanina Jak podały północnokoreańskie media, turysta przyznał się do czynów, których miał się dopuścić jako żołnierz w czasie wojny koreańskiej.
Chiny odesłały do Korei 22 uciekinierów Koreańczycy z Północy najczęściej uciekają z kraju przez granicę z Chinami, by następnie przez inne kraje dotrzeć do Korei Południowej.
Rekordowy wzrost unijnego eksportu do Korei - _ To efekt obowiązującej od dwóch lat umowie o wolnym handlu z tym krajem _ - poinformował szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)