Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea płn.
06.09.2014 08:37

Korea Płółnocna wystrzeliła trzy rakiety krótkiego zasięgu

Próby dokonano na początku trzydniowego święta Chuseok obchodzonego na Półwyspie Koreańskim, które nieco przypomina amerykańskie Święto Dziękczynienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Korea Płn. wystrzeliła w sobotę trzy rakiety krótkiego zasięgu, które po pokonaniu około 210 km spadły do morza na wschód od wybrzeża - poinformowały południowokoreańskie źródła wojskowe.

Próby dokonano na początku trzydniowego święta Chuseok obchodzonego na Półwyspie Koreańskim, które nieco przypomina amerykańskie Święto Dziękczynienia.

Była to kolejna tego rodzaju próba, za pomocą których Pjongjang demonstruje niezadowolenie ze wspólnych manewrów wojsk amerykańskich i południowokoreańskich oraz z polityki Waszyngtonu i Seulu.Korea Północna dokonuje rutynowo odpaleń rakiet. W tym roku ich liczba jest wyjątkowo duża.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea odpaliła rakietę krótkiego zasięgu Pjongjang nie wydał żadnego ostrzeżenia w związku z wystrzeleniem piętnastej już w tym roku rakiety i nie ogłosił strefy zakazu lotów i żeglugi.
Stany proszą Koreę Płn. o zwolnienie więźniów _ Nie ma dla nas wyższego priorytetu niż dobro i bezpieczeństwo obywateli USA za granicą _.
Kim odpalił pięć rakiet. Co z papieżem? Pociski odpalono w dniu przybycia do Korei Południowej Franciszka.
Tagi: korea płn., wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz