Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Płn. odrzuca raport ONZ na temat praw człowieka

0
Podziel się:

Według Pjongjangu, zarzut ten oparty jest na "rozmyślnych kłamstwach i zmyśleniach wrogich sił".

Korea Płn. odrzuca raport ONZ na temat praw człowieka
(PAP/EPA)

Raport ONZ zarzuca Korei dokonywanie zbrodni przeciwko ludzkości. Według Pjongjangu, zarzut ten oparty jest na _ rozmyślnych kłamstwach i zmyśleniach wrogich sił _.

Autorzy opublikowanego w ub. poniedziałek raportu stwierdzili, że kierujący północnokoreańskimi służbami bezpieczeństwa, a nawet sam przywódca kraju Kim Dzong Un, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności przed międzynarodowym sądem za systematyczne stosowanie tortur i zabójstw obywateli własnego kraju.

Raport wzywa światowe mocarstwa do postawienia władz Korei Północnej przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Północnej, w oświadczeniu przekazanym przez oficjalną agencję prasową KCNA, kategorycznie odrzuciło te oskarżenia oświadczając, że zostały one _ sfabrykowane przez USA i ich satelitów kierujących się nienawiścią wobec KRLD _.

Zdaniem analityków, zalecenia raportu jeszcze bardziej usztywnią politykę Pjongjangu. Uciekinierzy z północnokoreańskich więzień i obozów pracy, którzy relacjonowali panujące tam przerażające warunki i stosowane tortury, są zdania, że raport nie będzie miał praktycznie żadnego wpływu na sytuację w ich kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister sprzeniewierzył 1,2 mln dolarów? Misja policyjno-prawna Unii Europejskiej w Kosowie podała, że jednemu z czołowych kosowskich polityków oraz jego współpracownikom postawiono poważne zarzuty.
Chiny bronią Koreę przed zarzutami ONZ Pekin oświadczył, że nie przyjmie krytyki o łamaniu praw człowieka. Według dokumentu ONZ Pekin mógł _ pomagać i nakłaniać do zbrodni przeciwko ludzkości _.
"Raport ONZ narzędziem politycznego spisku" Korea Północna w przesłanym dzisiaj oświadczeniu kategoryczne i całkowicie odrzuciła wnioski nieopublikowanego jeszcze raportu specjalnej komisji ONZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)