Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz o Ukrainie: Nie powinniśmy być czynnym uczestnikiem konfliktu

0
Podziel się:

"Nie powinniśmy być czynnym uczestnikiem konfliktu zbrojnego" - zaznaczyła jednak Kopacz pytana, czy Polska powinna wysłać broń na Ukrainę.

Kopacz o Ukrainie: Nie powinniśmy być czynnym uczestnikiem konfliktu
(PAP/Paweł Supernak)

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz uważa, że Polska razem z innymi krajami Europy powinna wspierać Ukrainę w konflikcie z Rosją. Nie powinniśmy być czynnym uczestnikiem konfliktu zbrojnego - zaznaczyła jednak Kopacz pytana, czy Polska powinna wysłać broń na Ukrainę.

_ - Polska powinna zachowywać się jak polska rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze, co nie znaczy wcale, że powinniśmy dzisiaj mówić głosem odrębnym od Unii (Europejskiej). Wręcz przeciwnie. Uważam, że nie powinniśmy dzisiaj na wyścigi być czynnym uczestnikiem tego konfliktu zbrojnego _ - powiedziała w piątek Kopacz.

_ Jeśli tylko zdecyduje ta duża rodzina europejska, że chcemy pomagać Ukrainie, to bezwzględnie powinniśmy w tej pomocy, ale razem z innymi krajami europejskimi, uczestniczyć _ - podkreśliła.

Kopacz powiedziała, że wolałaby zdecydowanie dbać o polskie granice. _ - Jeśli miałaby się decydować na to, że mamy stanąć i narażać naszych obywateli, naszych żołnierzy, wozić tam sprzęt, sprzęt medyczny, wolałabym to robić tam, gdzie to sąsiaduje z nami _ - dodała.

_ - Wynika to z tego, że mamy jeszcze zbyt mało wyobraźni, jak bardzo terroryzm jest w ostatnim czasie niebezpieczny. Brońmy się przed nim, ale pamiętajmy, gdzie jest ta koszula bliższa ciału. Dlatego też, jeśli miałabym wybierać, zdecydowanie postawię na takie mocne wsparcie razem z innymi krajami europejskimi naszych sąsiadów w tym konflikcie z Rosją _ - podkreśliła Kopacz.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent desygnował Ewę Kopacz Bronisław Komorowski powierzył jej misję stworzenia nowego rządu. Zaprzysiężenie odbędzie się za tydzień, z kolei expose 27 września.
Kopacz premierem. Sikorski: będę ją wspierał _ - Będę wspierał marszałek Kopacz, po to, aby Platforma Obywatelska wygrała wybory samorządowe, prezydenckie i parlamentarne - _powiedział dziś Sikorski dziennikarzom w Sejmie.
Transport pomocy na Ukrainę obrabowany 1,5 tys. koców i mniej więcej tyle samo materaców zginęło z transportu pomocy humanitarnej wysłanego pod koniec sierpnia na Ukrainę przez polski MON. Dowódca bazy logistycznej, z której pochodził transport, został zawieszony.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)