Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz marszałkiem Sejmu, Schetyna ministrem?

0
Podziel się:

Wiceszef PO ma dostać resort ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Kopacz marszałkiem Sejmu, Schetyna ministrem?
(Reporter)
bESJrodN

[Aktualizacja 21:05]

Ewa Kopacz zastąpi Grzegorza Schetynę na stanowisku marszałka Sejmu. Wiceszef PO zostanie natomiast ministrem infrastruktury, wynika z nieoficjalnych przecieków do mediów. Premier ma przedstawić kształt nowego rządu już jutro.

Dziś obradował zarząd Platformy. Według informacji Radia ZET zdecydował, że PO stworzy koalicję rządową z PSL. Zarząd partii będzie rekomendował Radzie Krajowej kontynuowanie koalicji z ludowcami. Rada Krajowa PO będzie zwołana w najbliższym czasie.

Tusk zapowiedział, że jutro przedstawi informację dotyczącą rozwiązań w sprawie powołania nowego rządu. Szef PO rozmawiał dziś na ten temat z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

bESJrodP

Według informacji PAP dojdzie przynajmniej do dwóch dymisji - odejdzie minister edukacji Katarzyna Hall (co premier zapowiedział już wywiadzie dla _ Polityki _), stanowisko ma też stracić minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Na czele tych resortów do końca roku staną dotychczasowi wiceministrowie, których dopiero po nowym roku zastąpią - przy okazji głębszej rekonstrukcji - osoby wskazane przez Tuska.

Zdaniem rozmówców PAP obecnie prawdopodobnym scenariuszem jest utrzymanie przez Grzegorza Schetynę funkcji marszałka Sejmu, choć nie jest powiedziane, czy będzie on kierował Sejmem do końca kadencji. W mediach pojawiają się nieoficjalne informacje, że marszałkiem Sejmu może też zostać Ewa Kopacz. Według tvn24 resort zdrowia przypadłby wtedy byłemu posłowi SLD, Bartoszowi Arłukowiczowi.

Kopacz byłaby pierwszą kobietą na stanowisku marszałka Sejmu. Z Platformą Obywatelska minister zdrowia związana jest od 2001 roku. Wcześniej działała w Unii Wolności. W wyborach 9 października startując w okręgu radomskim zdobyła ponad 41 tysięcy głosów.

bESJrodV
Więcej o nowym rządzie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t160916.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/juz;jutro;poznamy;nowy;rzad;usatysfakcjonuje;wszystkich,2,0,934914.html) Już jutro poznamy nowy rząd. "Usatysfakcjonuje wszystkich" Ta deklaracja premiera to efekt konsultacji z Bronisławem Komorowskim. Donald Tusk zapowiedział też zmianę na stanowisku ministra edukacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t47412.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;za;fedak;moze;sie;tak;zdarzyc,127,0,934527.html) On zastąpi Fedak? "Może się tak zdarzyć" Minister pracy Jolanta Fedak powiedziała, że jej pozostanie w ministerstwie zależy od decyzji premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t160846.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/grzegorz;schetyna;przekonuje;nie;ma;konfliktu;z;premierem,207,0,933839.html) Schetyna: No, ogólnie mamy dobry kontakt Zdaniem marszałka Sejmu koalicję PO-PSL należy kontynuować.
bESJroeq
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)