Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopacz: "Jestem gotowa kierować rządem"

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu powiedziała dziennikarzom, że mogłaby to zrobić, gdyby sytuacja tego wymagała.

Kopacz: "Jestem gotowa kierować rządem"
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Ewa Kopacz jest gotowa do objęcia funkcji premiera. Marszałek Sejmu powiedziała dziennikarzom, że mogłaby to zrobić, gdyby sytuacja tego wymagała.

Ewa Kopacz jest wymieniana w kuluarach sejmowych wśród kandydatów na szefa rządu, gdyby Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej. Marszałek powiedziała, że objęcie tej funkcji przez premiera byłoby bardzo korzystne dla pozycji Polski w Europie.

Na pytanie, czy rząd i Platforma Obywatelska są przygotowane na taką sytuację, marszałek odpowiedziała, że PO będzie realizować program, przedstawiony przedwczoraj przez premiera w Sejmie.

Kopacz powiedziała, że wczorajsze spotkanie u prezydenta Bronisława Komorowskiego dotyczyło głównie wydarzeń na Ukrainie. Rozmawiano też o bieżących sprawach kraju. W spotkaniu, oprócz marszałek Sejmu, uczestniczyli: premier Donald Tusk, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister obrony Tomasz Siemoniak.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja o kandydaturze Tuska na szefa RE Polski premier jest tym człowiekiem, który może usztywnić stanowisko Unii Europejskiej wobec Rosji - cytuje Niezawisimaja Gazieta komentarz londyńskiego Timesa.
Rząd o emisji obligacji, spadkach i... cydrze Według zapowiedzi Ministerstwa Gospodarki - ministrowie mają rozpatrzyć przygotowany przez ten resort projekt dotyczący umożliwienia reklamy cydru na zasadach takich, jak w przypadku piwa.
"To kabaret" - mówi Palikot. SLD chce wyjaśnień Według niej premier podjął bardzo dobrą i odważną decyzję, zwracając się do posłów o wotum zaufania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)