Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrowersyjne procesy. Rosjanie domagają się amnestii

0
Podziel się:

W Moskwie zbierano dziś podpisy pod petycją o uwolnienie więźniów politycznych. Dokument ma zostać przekazany prezydentowi Rosji. Władimir Putin w najbliższych dniach ma ogłosić amnestię.

Kontrowersyjne procesy. Rosjanie domagają się amnestii
(Mikdam/Dreamstime)

Opozycja chce, aby objęła ona również osoby skazane w kontrowersyjnych procesach.

Zarówno działacze rosyjskiej opozycji, jak i obrońcy praw człowieka przekonują, że na liście amnestionowanych powinni znaleźć się biznesmeni Chodorkowski i Lebiediew, wokalistki Pussy Riot, uczestnicy antyputinowskich demonstracji i ekolodzy z Greenpeace.

Tymczasem prezydent Władimir Putin zapowiedział, że amnestia nie obejmie zbrodniarzy i tych, którzy dopuścili się napaści na funkcjonariuszy państwowych. W opinii ekspertów, na liście amnestionowanych raczej nie znajdą się byli właściciele koncernu JUKOS: Chodorkowski i Lebiediew, wokalistki Pussy Riot i część uczestników antyrządowych demonstracji.

Opozycjoniści, zbierający podpisy pod petycją do prezydenta, podkreślali, że ich akcja to wyraz solidarności z więźniami politycznymi. Amnestia ma zostać ogłoszona 12 grudnia. Tego dnia przypada 20. rocznica uchwalenia rosyjskiej konstytucji.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew nie poda się do dymisji - _ Między nam wszystko jest w porządku, nie ma żądnego napięcia _ - zapewnił.
Najniższe poparcie dla Putina od wielu lat Rosnące ceny i spowolnienie gospodarcze przyczyniły się do spadku publicznego poparcia dla prezydenta Rosji.
Putin wydał polecenie w sprawie Arktyki Według prezydenta Rosji, Arktyka może być zagrożona przez operujące w okolicach bieguna północnego okręty podwodne USA.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)