Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrowersyjna książka w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Jak się okazuje, musimy wiedzieć, że choć do Hitler zaatakował Polskę, to wcześniej Berlin został do tego popchnięty.

Kontrowersyjna książka w Wielkiej Brytanii
(Bundesarchiv/CC BY-SA 3.0 DE/wikimedia)
bEENiVat

Czy Polska sprowokowała Hitlera do agresji w 1939? Tak uważa członek brytyjskiej Partii Niepodległości Hugh Williams. Działacz prawicowego stronnictwa, któremu nieobce są kontrowersje, napisał właśnie książkę o podtytule _ Wszystko, co musicie wiedzieć o historii _.

Jak się okazuje, musimy wiedzieć, że choć do Hitler zaatakował Polskę, to wcześniej Berlin został do tego _ popchnięty _. Inwazja była odpowiedzią po części odpowiedzią na polską agresję - tłumaczy Williams. To jakieś nowe fakty? _ Nie _- odpowiada autor. _ Po prostu rzadko się o tym mówi. _ Rzuca światło na brytyjską historię. Pisze, że Winston Churchill podziwiał Stalina i Hitlera, choć oni sami sympatii raczej nie odwzajemniali. Asystent autora wytłumaczył już mediom, że nie da on sobie zamknąć ust przez polityczną poprawność i nie jest w tym odosobniony.

Niedawno kolega partyjny Williamsa w oryginalny sposób argumentował przeciwko parytetom płciowym w radach nadzorczych. _ Bo kobiety nie nadają się po prostu do pewnych zajęć _. Przykłady? Wyjaśnił to wszystko w BBC. - _ Jasne jest, że kobiety nie są tak dobre jak mężczyźni w szachy, pokera i brydża _.

bEENiVav

Książka pozostanie raczej ciekawostką i wielkim sukcesem wydawniczym się nie stanie. Na sukcesy w sondażach może za to ostatnio liczyć Partia Niepodległości: dziś głosowałoby na nią 11 procent ankietowanych.

Obowiązujący na Wyspach system jednomandatowy sprawia jednak, że jej członkom trudno będzie wejść do parlamentu. Zdecydowanie lepszy wynik - nawet 25 procent - wróży się tej partii w eurowyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
80 lat temu naziści spalili książki przeciwników Hitlera 10 maja 1933 roku w wielu miastach zapłonęły stosy z książkami autorów uznanych za antyniemieckich.
Merkel wzywa do czujności. "System zawiódł" Niemcom nie wolno zapomnieć ciemnego rozdziału historii.
W tej szopce znalazł się Hitler i Stalin Kapłan broni swej kontrowersyjnej koncepcji szopki mówiąc, że ma prawo wyrazić to, co myśli.
bEENiVaW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)