Notowania

krrit
13.07.2011 06:15

Kontrowersyjna decyzja prezydenta. W czyich rękach telewizja?

Politycy PO i PiS szukają ukrytych motywów decyzji Bronisława Komorowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Bronisław Komorowski, przyjmując sprawozdanie KRRiT wbrew opinii Sejmu i Senatu, gra o własną pozycję w polskiej polityce i w obozie PO - *uważa była przewodnicząca Rady Elżbieta Kruk (PiS)*. Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak twierdzi, że decyzja prezydenta to element starannie zaplanowanej strategii wizerunkowej.

Elzbieta Kruk, wiceszefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, nie jest zdziwiona decyzją prezydenta. _ - To było dosyć oczywiste, że toczyła się gra o wpływy w mediach publicznych. W dużym zakresie PO te wpływy odbiła od SLD _ - uważa.

Jednak według posłanki PiS, gdyby prezydent podzielił decyzję Sejmu i Senatu o odrzuceniu sprawozdania, nowo powołana KRRiT _ nie odbiegałaby znacznie od tego, co dziś obserwujemy _. _ Mielibyśmy prawdopodobnie do czynienia z osłabieniem czy wyeliminowaniem wpływów SLD _ - oceniła Kruk.

Podkreśliła też, że dwóch członków w dzisiejszej KRRiT (Jan Dworak i Krzysztof Luft) jest powołanych bezpośrednio przez Bronisława Komorowskiego, a w przypadku powołania nowej Rady jego pozycja mogłaby zostać osłabiona. _ - Tutaj raczej pan prezydent zagrał na własną pozycję w polityce polskiej, w tym w PO, i to jest uzasadnienie tej decyzji _ - powiedziała Kruk.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/wawryszuk;zaskakujacy;gest;prezydenta;komu;zrobil;bigos,120,0,871544.html) Wawryszuk: Zaskakujący gest prezydenta. Komu zrobił bigos? "Role zostały rozpisane"

Szef SLD Grzegorz Napieralski zaznacza, że Bronisław Komorowski stanął po stronie konstytucji._ _

_ - Prezydent wykonał właśnie swój mandat, nie stanął po stronie rozgrywek partyjnych i rozgrywek, które mają doprowadzić do dominacji różnych środowisk politycznych w mediach, stanął po stronie konstytucji _ - mówił Napieralski.

-_ To gra pozorów. Z całą pewnością role zostały rozpisane - _ argumentował z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak._ - Chodzi o politykę wizerunkową, żeby zamieszać opinii publicznej w głowach. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że w KRRiT mamy dwóch bliskich przyjaciół Bronisława Komorowskiego: Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta _.

Według Pawła Poncyljusza, szefa klubu PJN, _ w ten sposób podtrzymano upolitycznienie _ mediów publicznych. - _ W ostatnich miesiącach tak naprawdę nic dobrego się nie stało w mediach publicznych w tej sferze i podtrzymanie tej Rady oznacza, że dalej tak będzie to funkcjonowało jak dotąd _ - podkreślił.

PO o prezydencie ostrożnie

Politycy PO o decyzji prezydenta wypowiadają się w dość powściągliwym tonie. - _ Jego wybór, jego odpowiedzialność - komentowała postanowienie Bronisława Komorowskiego Iwona Śledzińska-Katarasińska. - Sejm będzie się w dalszym ciągu bacznie przyglądał poczynaniom KRRiT i sytuacji w mediach publicznych _ - dodała.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zadeklarował, że _ rozumie prezydenta _. _ - On uważa, że ten rok był trudny, bo on był dzielony przez różne Rady, które pochodziły z innych rozdań politycznych. On daje szansę tej Radzie, która ma za sobą dopiero kilka miesięcy funkcjonowania i to trzeba uszanować _ - ocenił Schetyna.

Z kolei Małgorzata Kidawa-Błońska pytana, czy ma żal do Komorowskiego, że nie potwierdził decyzji Sejmu i Senatu, oceniła, że _ prezydent jest osobą samodzielną, niezależną i musi podejmować decyzje takie, jak uważa _. _ - Prezydent dał szansę. Czasami szansę trzeba dawać _ - stwierdziła posłanka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;odrzucili;sprawozdanie;krrit,26,0,863258.html) Posłowie odrzucili sprawozdanie KRRiT Decyzja nie była zaskoczeniem, bo większość posłów wcześniej zapowiedziała, że będzie głosować za odrzuceniem sprawozdania. W połowie czerwca tak samo postąpił Senat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t142129.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/senat;odrzucil;sprawozdanie;krrit,99,0,852067.html) Senat odrzucił sprawozdanie KRRiT Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali za odrzuceniem sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bo nie ma w niej przedstawiciela PiS-u - największej partii opozycyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonkom;krrit;grozi;trybunal;stanu,108,0,785004.html) Członkom KRRiT grozi Trybunał Stanu? Tak uważa troje byłych przewodniczących Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Tagi: krrit, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz