Notowania

Przejdź na
kontrole drogowe
20.07.2013 16:25

Kontrole drogowe. Wielka akcja policjantów

Żaden spośród blisko 50 motocyklistów, których zatrzymali dzisiaj policjanci w Katowicach i Sosnowcu (Śląskiej), nie miał przy sobie apteczki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik / REPORTER)

Żaden spośród blisko 50 motocyklistów, których zatrzymali dzisiaj policjanci w Katowicach i Sosnowcu (Śląskiej) podczas edukacyjnej akcji w ramach kampanii Motocyklowej Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo, nie miał przy sobie apteczki.

Wszyscy dostali ją jednak w prezencie, razem z odblaskową szarfą, dzięki której są znacznie lepiej widoczni na drodze. Jak podkreślił koordynator akcji podkomisarz Mirosław Dybich z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na drogach województwa śląskiego w ciągu zaledwie dwóch tygodni w wypadkach z udziałem samochodów zginęło sześciu motocyklistów. Czterech z nich nie miało odpowiedniego ubioru motocyklowego ani elementów odblaskowych. W pierwszym półroczu w województwie zginęło 11 motocyklistów.

Dybich zaznaczył, że zgodnie z przepisami motocyklista musi mieć obowiązkowo kask, a specjalny strój i apteczka nie są wymagane. _ - Posiadanie takiego wyposażenia dyktuje jednak rozsądek, a niestety wciąż można spotkać na motocyklach osoby w krótkich rękawkach, krótkich spodenkach i tenisówkach. Na szczęście wszyscy kierowcy zatrzymani w Katowicach, około 30 osób, tylko z jednym wyjątkiem mieli odpowiednie stroje, znacznie zmniejszające ryzyko obrażeń w razie wypadku _ - powiedział Dybich.

Przekazane motocyklistom apteczki zawierają podstawowe wyposażenie do udzielenia pierwszej pomocy, jak opatrunki, nożyczki, rękawiczki jednorazowe czy koc termiczny. Są na tyle małe, że można je przytroczyć do stroju motocyklisty. Kierowcy dostali też informator na temat zasad zachowania w razie wypadku i udzielania pierwszej pomocy.

Dybich dodał, że rozpowszechniona opinia o motocyklistach jako osobach stwarzających zagrożenie na drogach jest dla większości z nich krzywdząca. _ - Oczywiście jest grupa jeżdżących ryzykownie, których widać, kiedy z piskiem ruszają na jednym kole ze skrzyżowania. Rozsądnej większości po prostu nie zauważamy _.

Kampania _ Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo _ Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Czytaj więcej w Money.pl
Uciekał przed policją i zginął w wypadku 20-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Białobrzegach (Mazowieckie) i uciekał przed policją, zginął w wypadku po zderzeniu z innym autem.
Więcej kontroli na drogach. Co sprawdzą? Dziś na drogach nie tylko kierowców będzie więcej. Na zakończenie majówki policja zapowiada wzmożone kontrole.
Większość policyjnych radarów jest nielegalna? Prawnik dowodzi, dlaczego policyjne suszarki są używane bezprawnie. Jest reakcja Komendy Głównej Policji.
Tagi: kontrole drogowe, motocyklista, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz