Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrole na lotniskach
22.12.2014 06:18

Kontrole na lotniskach. Niepokojące wyniki kontroli Komisji Europejskiej

Przy co drugiej próbie unijnym inspektorom udało się przenieść przez bramki kontrolne broń albo niebezpieczne przedmioty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(storebukkebruse/CC/Flickr)

Wnoszenie na pokład samolotu broni albo niebezpiecznych narzędzi wcale nie takie trudne. Przynajmniej na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Przeprowadzona tam inspekcja wykazała właśnie poważne niedociągnięcia przy kontroli bezpieczeństwa.

W terminalach lotniska pojawili się ostatnio anonimowi inspektorzy Komisji Europejskiej. Efekt ich pracy może niepokoić.

Przy co drugiej próbie inspektorom udało się przenieść przez bramki kontrolne broń albo niebezpieczne przedmioty. Jak podała gazeta _ Bild am Sonntag _ jako główną przyczynę problemu wymienia się słabe wyszkolenie personelu. Za kontrolę na lotnisku nie odpowiada policja, tylko prywatna firma.

Niemieckie media informują, że Komisja Europejska zagroziła władzom lotniska cofnięciem statusu portu Schengen, jeśli zaniedbania nie zostaną szybko wyeliminowane. Frankfurt nad Menem to największe niemieckie lotnisko i jedno z największych w Europie. Rocznie obsługuje ono około 58 milionów pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Alarm amerykańśkich służb. Możliwy atak! Zaostrzone kontrole na Europejskich lotniskach w związku z możliwym atakiem terrorystycznym.
Personel kabinowy sparaliżował lotniska Do wczesnych godzin popołudniowych z Lizbony wyleciały zaledwie cztery samoloty linii TAP. Szacuje się, że na innych portugalskich lotniskach do skutku doszły tylko cztery inne rejsy obsługiwane przez tego przewoźnika.
Lotniska kłócą się z miastami. Jest pomysł na... Problemem staje się dostępność środków na kolejne inwestycje w portach lotniczych - związane z dostosowaniem infrastruktury do przepisów.
Tagi: kontrole na lotniskach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz