Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kontrola MSW w Komendzie Głównej Policji

0
Podziel się

Pojawiło się wiele różnych informacji na ten temat, a wyniki kontroli, które zostaną przekazane ministrowi, pozwolą oddzielić fałsz od prawdy.

Kontrola MSW w Komendzie Głównej Policji
(PAP/Tomasz Gzell)
bEiRKZFh

Departament kontroli MSW sprawdza w Komendzie Głównej Policji kwestie związane z organizowaniem szkoleń w Bukowinie Tatrzańskiej oraz użytkowaniem luksusowych samochodów przez komendantów niektórych jednostek policji - poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Na ewentualne nieprawidłowości wskazywali m.in. posłowie opozycji. - _ Do nas w tej sprawie zwróciła się NIK, jak również były wystąpienia posłów sejmowej komisji spraw wewnętrznych. Minister Bartłomiej Sienkiewicz po wystąpieniu NIK-u oraz posłów i otrzymaniu tych informacji wystąpił z tą kontrolą. To nie są nadzwyczajne działania _ - powiedziała rzeczniczka MSW.

- _ Sprawdzamy dwie sprawy. Chodzi o zbadanie kwestii związanych z organizowaniem przez policję szkoleń w hotelu w Bukowinie Tatrzańskiej. Druga sprawa to kwestie związane z zakupem i użytkowaniem luksusowych samochodów przez komendantów niektórych jednostek policji. Ta kontrola trwa _ - powiedziała Woźniak.

bEiRKZFj

Jak dodała, w mediach pojawiło się wiele różnych informacji na ten temat, a wyniki kontroli, które zostaną przekazane ministrowi, pozwolą oddzielić fałsz od prawdy.

Zarzuty wobec komendanta głównego policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego podniosła grupa posłów opozycji. Parlamentarzyści zwrócili się o zwołanie specjalnego posiedzenia komisji spraw wewnętrznych w tej sprawie. W skierowanym na początku marca wniosku, który udostępniło biuro prasowe PiS, posłowie nazwali _ patologiami _ m.in. organizowanie szkoleń w hotelu w Bukowinie Tatrzańskiej oraz kupowanie (w salonie należącym do właściciela hotelu) po bardzo atrakcyjnych cenach prywatnych aut przez oficerów policji, m.in. jednego z komendantów wojewódzkich i szefa jednego z biur KGP.

Za nieprawidłowe wnioskodawcy uznali też wyłączne korzystanie przez Działoszyńskiego z _ luksusowych i drogich w utrzymaniu samochodów _ - audi A6, audi S8, busa-salonki wartego - jak napisano - 250 tys. zł.

Tuż przed Wielkanocą zarzuty podnoszone we wniosku posłów PiS opisała _ Rzeczpospolita _. W odpowiedzi rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski wydał oświadczenie, w którym napisał m.in., że wszyscy komendanci policji mieli do dyspozycji dwa auta, z których jedno zawsze było w rezerwie na wypadek awarii drugiego. Podkreślił też, że audi S8 ma już osiem lat i nie zostało kupione dla komendanta głównego, lecz przejęte z komendy wojewódzkiej w Radomiu.

bEiRKZFp

Odnośnie hotelu w Bukowinie Tatrzańskiej Sokołowski powiedział _ Rz _, że jesienią 2011 r. odbyły się w nim dwie konferencje (szefów biur SIRENE i zarządu Europolu), a _ wybór miejsca nastąpił zgodnie z zasadami jawnej procedury zamówień publicznych _.

Po południu Sokołowski powiedział, że sprawę zakupu aut po preferencyjnych cenach badało biuro spraw wewnętrznych KGP, czyli tzw. policja w policji. _ - Po wstępnej kontroli wydaje się, że tam nie ma nic, co byłoby niezgodne z przepisami. Natomiast, żebyśmy nie byli sędzią we własnej sprawie, komendant główny poprosił Prokuraturę Okręgową w Warszawie, by dokonała oceny prawnej _ - poinformował rzecznik KGP.

Według informacji ze strony internetowej Sejmu posiedzenie komisji ws. zarzutów, które szefowi policji stawiają posłowie PiS, miałoby się odbyć juro.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoradary to skarbonki? NIK to sprawdzi NIK rozpoczyna audyt działań policji i innych instytucji administracji publicznej mających za zadanie działać na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Za dużo znaków na drogach? Policja będzie... Do końca marca tego roku policja drogowa sprawdzi oznakowanie najważniejszych dróg w Polsce.
Będą kontrole portali social mediowych? Władze Iranu pracują nad oprogramowaniem, które pozwoli kontrolować portale społecznościowe - poinformował szef irańskiej policji Ismail Ahmadi Mogadam.
bEiRKZFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)