Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kontrola internetu. Będzie wiadomo, czego nie wolno

0
Podziel się:

Wolność, własność, bezpieczeństwo - te trzy wartości nabierają dzisiaj żywego i nowatorskiego znaczenia.

Kontrola internetu. Będzie wiadomo, czego nie wolno
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk zapowiedział prace nad kartą praw podstawowych użytkownika internetu. Karta ma dotyczyć relacji między władzą publiczną a internautami.

Tusk kontynuował spotkania z szefami resortów, podsumowujące pierwsze sto dni rządu. Premier rozmawiał z ministrami: Michałem Bonim i Bogdanem Zdrojewskim o tym, co dalej robić w sprawie umowy ACTA i jak niwelować skutki tego, co w sprawie tego porozumienia zostało zrobione i co zaniechane.

Zapowiedział prace nad kartą praw podstawowych użytkownika internetu, w której - jak mówił - zapisane byłoby możliwie precyzyjnie, _ czego władza nie może zrobić użytkownikowi internetu _. Karta miałaby też dotyczyć relacji między władzą publiczną - w tym policją, prokuraturą, administracją - a internautami.

Boni zapowiedział, że karta praw podstawowych zostanie zaprezentowana pod koniec kwietnia. Premier przyznał też, że obaj ministrowie, razem ze nim, są _ współodpowiedzialni za serial zdarzeń związanych z ACTA _.

Tusk podkreślił, że zarówno on jak i ministrowie są przekonani, że najważniejszym zadaniem dla polskich polityków i polskiej administracji jest praca - zarówno w Polsce, jak i Parlamencie Europejskim oraz Komisji Europejskiej - nad przepisami prawnymi, aby na nowo uczynić priorytetem prawa i wolności obywateli, w tym szczególnie użytkowników internetu, _ przy pełnej świadomości tego, jak ważna jest skuteczna, nowoczesna ochrona praw własności i bezpieczeństwa w sieci _.

_ - Wolność, własność, bezpieczeństwo - te trzy wartości nabierają dzisiaj, kiedy dyskutujemy o sytuacji w Internecie, bardzo żywego i czasami też nowatorskiego znaczenia _ - mówił Tusk.

_ - Wiedza dotycząca wszelkich aspektów ACTA - prawnych, biznesowych, międzynarodowych, ale także bardzo ludzkich - jest dzisiaj dużo większa niż kilka tygodnie temu. Nie mamy wątpliwości, że dla przeciętnego i najbardziej powszechnego użytkownika internetu, kwestia poczucia pewności, bezpieczeństwa w relacji z administracją publiczną i władzą jest bardzo ważna, że nie będzie on represjonowany z tego powodu, że jest on użytkownikiem internetu _ - powiedział szef rządu.

Więcej o ACTA czytaj w Money.pl
Takiego protestu w Europie jeszcze nie było Petycję przeciw międzynarodowej umowie ACTA z blisko 2,5 mln podpisów przyjęła Erminia Mazzoni.
ACTA - Komisja Europejska zdecydowała Gucht: Chcemy zapytać najwyższy europejski sąd, czy umowa w jakikolwiek sposób jest niezgodna z podstawowymi prawami obowiązującymi w Unii.
Rząd nas zniewoli? To może być ACTA 2 Chodzi o zmiany Prawa Telekomunikacyjnego, które przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)