Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrola CBA w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Czekają na odpowiedź

0
Podziel się:

- Obecnie trwają czynności pokontrolne, w ramach których między innymi zapoznajemy kontrolowany podmiot z wynikami i ustaleniami kontroli - zdradza rzecznik Biura.

Kontrola CBA w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Czekają na odpowiedź
(cba.gov.pl)
bEKAezDV

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński (na zdjęciu). Trwają czynności pokontrolne, podczas których resort może się odnieść do wyników kontroli Biura.

Kontrola w MSZ dotyczyła udzielania zamówień publicznych w latach 2010-13. Rozpoczęła się 26 sierpnia 2013 r. Agenci CBA sprawdzali przestrzeganie wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących zamówień. CBA nie informuje o szczegółach działań.

_ - Kontrola zakończyła się w poniedziałek. Obecnie trwają czynności pokontrolne, w ramach których między innymi zapoznajemy kontrolowany podmiot z wynikami i ustaleniami kontroli. Są to wszystkie informacje, które na tym etapie mogę przekazać _ - powiedział Dobrzyński.

bEKAezDX

Jak wynika z ustawy o CBA, po zakończeniu kontroli protokół trafia do kontrolowanej jednostki, która przed podpisaniem protokołu ma 7 dni na zgłoszenie szefowi CBA umotywowanych zastrzeżeń, co do zapisanych ustaleń. Jeśli szef CBA oceni je jako istotne, może zarządzić dodatkowe czynności kontrolne lub uzupełnić protokół. Resort może nie podpisać go i poinformować o tym CBA w pisemnych wyjaśnieniach.

CBA to służba specjalna, która od 2006 r. zajmuje się ściganiem przestępczości łapówkowej, sprawdzaniem oświadczeń majątkowych oraz przestrzeganiem zakazu łączenia funkcji publicznych z działalnością gospodarczą. Sprawdza m.in. procedury prywatyzacyjne i komercjalizacyjne, a także związane ze wspieraniem finansowym przedsiębiorstw, udzielaniem zamówień publicznych, przydzielaniem koncesji, zezwoleń i zwolnień podatkowych.

CBA zakończyło niedawno kontrolę w ministerstwie kultury, nie otrzymało jeszcze odpowiedzi na protokół po kontroli. _ - Czekamy na ewentualne zastrzeżenia _ - poinformował we wtorek rzecznik CBA.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w oświadczeniach majątkowych - dobre Zdaniem Pawła Wojtunika poszerzenie katalogu osób składających oświadczenia, to dobry pomysł.
CBA skontrolowało resort kultury. Sprawdzali... Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło dzisiaj kontrolę w ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Uczelnie wydały 7,5 mln zł niezgodnie z prawem Zamiast na stypendia dla studentów i doktorantów pieniądze trafiły między innymi do kieszeni pracowników lub wydawano je na bieżące rachunki - wynika z ustaleń CBA.
bEKAezEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)