Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola cba
10.07.2014 16:15

Kontrola CBA w biurze posła PSL

Chodzi o śledztwo w sprawie powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Jan Bury poinformował, że Biuro przeszukuje jego gabinet w Rzeszowie i działa na zlecnie prokuratury. Jak powiedział dziennikarzom, nie wie czego ta sprawa może dotyczyć.

Aktualizacja 18:50

Zbigniew Jaskólski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, powiedział radiowej Trójce, że chodzi o śledztwo prowadzone w sprawie udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy. Jak dodał, śledztwo ma charakter rozwojowy, w związku z czym nie może podać dalszych szczegółów.

W tej sprawie już kilka dni temu przeszukano pomieszczenia w resorcie infrastruktury, w tym gabinet ministra Zbigniewa Rynasiewicza. Dotychczas w toku działań prokuratury zatrzymano dwóch podkarpackich biznesmenów.

Jacek Dobrzyński, rzecznik Centralnego Biura Antykorupcjnego potwierdził, że CBA od rana prowadzi w kilku miejscach działania na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Jak powiedział, w miejscach przeszukań obecni byli - obok funkcjonariuszy CBA - także prokuratorzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja sądu w sprawie Marka Falenty Sąd zrezygnował też z innych środków zapobiegawczych w postaci: 1 mln zł poręczenia majątkowego i dozoru policyjnego.
Będzie zwrot kosztów za leczenie za granicą? Komisja Europejska ponagla też 11 innych krajów UE, aby w pełni wdrożyły dyrektywę o transgranicznej opiece zdrowotnej.
Tagi: kontrola cba, jan bury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz