Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
27.08.2014 21:50

Kontrofensywa wojsk rosyjskich na Ukrainie?

Dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie. Waszyngton jest zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

_ - Waszyngton uznaje, że najnowsze wypady sił rosyjskich za granicę ukraińską dowodzą, iż Rosja prowadzi prawdopodobnie militarną kontrofensywę na Ukrainie - w Doniecku i Ługańsku _ - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki.

Psaki powiedziała też, że Rosja wysłała na Ukrainę dodatkowe kolumny czołgów i pojazdów opancerzonych.

Wcześniej Kijów poinformował, że granicę rosyjsko-ukraińską przekroczyły rosyjskie wozy bojowe piechoty oraz ciężarówka, które transportowały żołnierzy do miasteczka Amwrosijewka, niedaleko od miejsca, gdzie w poniedziałek zatrzymano 10 innych rosyjskich żołnierzy.

Mówił o tym rzecznik Rady Bezpieczeństwa Ukrainy Andrij Łysenko. Reuters, który relacjonował wypowiedź Łucenki, zastrzegł, że nie udało się potwierdzić tych informacji.

Rzeczniczka Departamentu Stanu podkreśliła, że Moskwa postępuje w sposób nieuczciwy nawet wobec własnych obywateli - siły rosyjskie są wysyłane kilkadziesiąt kilometrów w głąb Ukrainy i ani żołnierze, ani ich rodziny nie wiedzą, dokąd zmierzają.

Powiedziała też, że dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie.Dodała, że Waszyngton jest ponadto zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.

Dziś mer tego miasta poinformował, że wtargnęli tam separatyści. Nowoazowsk ma strategiczne położenie nad Morzem Azowskim, na trasie między Rosją a zaanektowanym przez nią Krymem.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/234/m314090.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/merkel;zada;od;putina;wyjasnien,85,0,1606997.html) *Kanclerz Merkel żąda od Putina wyjaśnień! * Chodzi o najnowsze doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Po poniedziałkowym wtargnięciu rosyjskich żołnierzy źródło w rosyjskim resorcie obrony oświadczyło, że przypadkiem przekroczyli oni rosyjsko-ukraińską granicę.

Natomiast prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej we wtorek, przy okazji szczytu UE-Ukraina-Unia Celna, powiedział, że rosyjscy żołnierze "mogli znaleźć się na terytorium Ukrainy podczas patrolowania granicy".

Czytaj więcej w Money.pl
Putin gra w chowanego. To pokaz dla Merkel? Prezydent Rosji postanowił udowodnić, że na tym terenie obowiązuje prawo silniejszego - pisze niemiecka gazeta.
Rosjanie o Merkel: Kontakty "na wagę złota" - _ Sam dialog jest w tej sytuacji niezwykle cenny; mamy nadzieję, że będzie kontynuowany _- powiedział Pieskow
Ukraińskie wojska utraciły tam kontrolę _ Walczymy automatami z czołgami. W nas strzelają artylerią już 2 miesiące. _
Tagi: wojna na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz