Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konto Mazowsza zablokowane

0
Podziel się:

Do banku dotarł wniosek. Chodzi o zaległą ratę podatku na rzecz biedniejszych regionów tzw. janosikowego za 2013 rok.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik
Marszałek Mazowsza Adam Struzik (Krystian Dobuszynski/REPORTER)

Do banku dotarł wniosek komornika, który chce ściągnąć od Urzędu Marszałkowskiego zaległą ratę podatku na rzecz biedniejszych regionów tzw. "janosikowego" za 2013 rok. Wraz z odsetkami i kosztami egzekucji to 61 milionów złotych.

Mazowsze od dziś nie może korzystać więc ze swojego rachunku bankowego - dowiedziało się Polskie Radio RDC. Stawia to pod znakiem zapytania finansowanie bieżących działań samorządu. 30 milionów złotych, które znajdowały się na koncie są już w rękach poborcy podatkowego.

Już przedwczoraj Koleje Mazowieckie wyraziły zaniepokojenie zajęciem przez komornika kont samorządu województwa, mimo to są przygotowane na krótkotrwałe perturbacje finansowe z tym związane - podała spółka. Mazowsze co miesiąc dokłada 19 mln zł do funkcjonowania przewoźnika.

Koleje Mazowieckie w przesłanym oświadczenie wyraziły głębokie zaniepokojenie sytuacją w jakiej znalazł się samorząd województwa mazowieckiego. We wtorek marszałek Adam Struzik poinformował, że komornik zajął konta samorządu województwa z powodu niezapłaconego janosikowego.

Czytaj więcej w Money.pl

Koleje Mazowieckie są zaniepokojone zajęciem przez komornika kont samorządu województwa, mimo to są przygotowane na krótkotrwałe perturbacje finansowe z tym związane - podała spółka. Mazowsze co miesiąc dokłada 19 mln zł do funkcjonowania przewoźnika.

Koleje Mazowieckie w przesłanym oświadczenie wyraziły _ głębokie zaniepokojenie _ sytuacją w jakiej znalazł się samorząd województwa mazowieckiego. We wtorek marszałek Adam Struzik poinformował, że komornik zajął konta samorządu województwa z powodu niezapłaconego janosikowego.

_ Dzisiaj dzięki stabilnej polityce właściciela i regularnym miesięcznym rekompensatom Koleje Mazowieckie od 10 lat realizują misję pasażerskiego transportu kolejowego dla milionów mieszkańców Mazowsza, notując ciągły wzrost liczby podróżnych _ - podkreślono.

Spółka poinformowała, że jest przygotowana na _ krótkotrwałe perturbacje finansowe _ związaną z zajęciem konta Mazowsza przez komornika. Dodała jednak, że pozyskanie dodatkowego finansowania zwiększy koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Przewoźnik zaznaczył, że jest w stałym kontakcie z samorządem woj. mazowieckiego. _ Analizujemy sytuację, ale na pytanie, co będzie dalej, trudno jednoznacznie odpowiedzieć _ - napisano w piśmie.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)