Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
portugalia
06.09.2014 07:32

Konserwatyści walczą o poparcie w Portugalii

Na trzecim miejscu znalazła się koalicja komunistów z Zielonymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Contando Estrelas/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Konserwatywna portugalska Partia Socjaldemokratyczna (PSD), główne ugrupowanie rządzącego w Portugalii sojuszu, zaczyna doganiać w sondażach główną partię opozycyjną - socjalistów.

Według ogłoszonych dziś wyników sondażu przeprowadzonego przez biuro badania opinii elektoratu CM/Aximage, PSD może liczyć na poparcie 28,6 proc wyborców, podczas gdy główna siła opozycyjna, Partia Socjalistyczna (PS), na głosy 30,9 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu znalazła się koalicja komunistów z Zielonymi, na którą chce głosować 11,9 proc. elektoratu.

Chrześcijańscy demokraci z ugrupowania Centrum Demokratyczno-Społeczne - Partia Ludowa (CDS-PP) mają poparcie 8,4 proc. wyborców, a marksistowski Blok Lewicy (BI) - partia z ośmioma deputowanymi w parlamencie - otrzymał w sondażach 5,7 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Uznają antykryzysowe cięcia za bezprawne? Portugalscy sędziowie mają między innymi ogłosić, czy zgodne z ustawą zasadniczą są przyjęte przez parlament cięcia płac w budżetówce
Rodzice spadli z klifu. Co dalej z dziećmi? Z cytowanych przez portugalskie media relacji świadków wynika, że rodzina przeszła przez barierki ochronne i robiła zdjęcia blisko krawędzi klifu.
W tej stolicy serwują zakąski... w tramwaju W Lizbonie pojazdy z zakąskami krążą regularnie po mieście. W menu lokali na kółkach oferowane są przede wszystkim stare i sprawdzone portugalskie dania.
Tragedia Polaków w Portugalii. Co z dziećmi? Rodzice na oczach córki i syna zsunęli się w kilkudziesięciometrową przepaść.
Tagi: portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz