Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
13.08.2014 13:37

Konflikty w Iraku i na Ukrainie. Będzie specjalne spotkanie szefów MSZ?

Gotowość do jego organizacji zapowiedziała szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton jest gotowa zwołać specjalne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw UE w sprawie Iraku, Ukrainy i Strefy Gazy - podało w środę biuro prasowe Ashton. Nie jest wykluczone, że dojdzie do niego w tym tygodniu.

Według Reutera na organizację posiedzenia szefów dyplomacji nalegają Francja i Włochy, które w tym półroczu przewodniczą Radzie UE. Źródła we włoskiej prezydencji poinformowały, że jeśli nie dojdzie do spotkania w tym tygodniu, to odbędzie się ono najpóźniej w poniedziałek lub we wtorek.

Głównymi tematami spotkania mają być kryzys na Ukrainie, konflikt izraelsko-palestyński w Strefie Gazy i sytuacja w Iraku, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości dostarczania broni irackim Kurdom walczącym z sunnickimi dżihadystami.

Czytaj więcej w Money.pl
Miedwiediew o embargu na polskie jabłka Dmitrij Miedwiediew powiedział, że żadne sankcje dla Rosji nie są straszne. Na spotkaniu z młodzieżą stwierdził, że Rosja jest mocnym państwem.
Czerwony Krzyż o rosyjskiej pomocy Ukrainie MCK podkreśla w komunikacie, że pomoc humanitarna jest konieczna.
Prezydent Rosji jedzie na Krym. Po co? Poprzednia wizyta prezydenta Rosji zirytowała Kijów i Zachód, które uznały ją za prowokację.
Tagi: konflikt na ukrainie, konflikt w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz