Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w syrii
17.07.2014 19:24

Konflikt w Syrii. Dżihadyści przejęli pola gazowe i zabili 23 żołnierzy

Los pozostałych 340 żołnierzy wciąż jest nieznany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Zoriah/Flickr)

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka oddziały Państwa Islamskiego dokonały ataku na pole gazowe z kilku kierunków jednocześnie i była to jedna z największych operacji dżihadystów w Syrii.

Oddziały dżihadystów z Państwa Islamskiego zdobyły w duże pole gazowe w centralnej syryjskiej prowincji Hims, w pobliżu wykopalisk archeologicznych w Palmirze, zabijając 23 żołnierzy rządowych. Los pozostałych 340 żołnierzy jest nieznany.

Według AFP rzecznik prasowy Państwa Islamskiego w syryjskiej prowincji Hims, Abu Bilal, potwierdził drogą internetową, że w trakcie tej operacji zginęło 12 dżihadystów.

_ - Rozpoczęliśmy natarcie od zamachu samobójczego i w trakcie zdobywania pola gazowego pokonaliśmy osiem pozycji obronnych _ - powiedział rzecznik, dodając, że _ po drugiej stronie są dziesiątki zabitych _.

Gubernator prowincji Talai Barazi oświadczył wczoraj w nocy, że _ uzbrojeni ludzie przejęli kontrolę nad polem gazowym, a my straciliśmy kontakt z personelem obsługującym szyby. W rejonie tym trwają walki i akcje lotnictwa podjęte w celu odbicia pola gazowego _.

Państwo Islamskie kontroluje już liczne pola gazowe w syryjskiej prowincji Dair az-Zaur, w tym największe w Syrii pokłady gazu w Al-Omar.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny bilans wojny. 171 tys. zabitych Trwający od ponad trzech lat krwawy syryjski konflikt wewnętrzny spowodował już co najmniej 171 tys. ofiar śmiertelnych.
Uchodźcy z Syrii destabilizują Bliski Wschód? Przed takim scenariuszem przestrzega Komisarz ONZ do spraw Uchodźców Antonio Guterres.
Dżihadyści zaleją Turcję? Dramatyczny apel Szef rządu Recep Erdogan boi się zalewu islamskich ekstremistów.
Tagi: sytuacja w syrii, wojna w syrii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz