Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. Dżihadyści przejęli pola gazowe i zabili 23 żołnierzy

0
Podziel się:

Los pozostałych 340 żołnierzy wciąż jest nieznany.

Konflikt w Syrii. Dżihadyści przejęli pola gazowe i zabili 23 żołnierzy
(Zoriah/Flickr)

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka oddziały Państwa Islamskiego dokonały ataku na pole gazowe z kilku kierunków jednocześnie i była to jedna z największych operacji dżihadystów w Syrii.

Oddziały dżihadystów z Państwa Islamskiego zdobyły w duże pole gazowe w centralnej syryjskiej prowincji Hims, w pobliżu wykopalisk archeologicznych w Palmirze, zabijając 23 żołnierzy rządowych. Los pozostałych 340 żołnierzy jest nieznany.

Według AFP rzecznik prasowy Państwa Islamskiego w syryjskiej prowincji Hims, Abu Bilal, potwierdził drogą internetową, że w trakcie tej operacji zginęło 12 dżihadystów.

_ - Rozpoczęliśmy natarcie od zamachu samobójczego i w trakcie zdobywania pola gazowego pokonaliśmy osiem pozycji obronnych _ - powiedział rzecznik, dodając, że _ po drugiej stronie są dziesiątki zabitych _.

Gubernator prowincji Talai Barazi oświadczył wczoraj w nocy, że _ uzbrojeni ludzie przejęli kontrolę nad polem gazowym, a my straciliśmy kontakt z personelem obsługującym szyby. W rejonie tym trwają walki i akcje lotnictwa podjęte w celu odbicia pola gazowego _.

Państwo Islamskie kontroluje już liczne pola gazowe w syryjskiej prowincji Dair az-Zaur, w tym największe w Syrii pokłady gazu w Al-Omar.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny bilans wojny. 171 tys. zabitych Trwający od ponad trzech lat krwawy syryjski konflikt wewnętrzny spowodował już co najmniej 171 tys. ofiar śmiertelnych.
Uchodźcy z Syrii destabilizują Bliski Wschód? Przed takim scenariuszem przestrzega Komisarz ONZ do spraw Uchodźców Antonio Guterres.
Dżihadyści zaleją Turcję? Dramatyczny apel Szef rządu Recep Erdogan boi się zalewu islamskich ekstremistów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)