Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. 50 dżihadystów zginęło w walkach z siłami rządowymi

0
Podziel się:

Od marca 2011 roku konfliktu wewnętrznego w Syrii zginęło już ponad 170 tys. osób.

Konflikt w Syrii. 50 dżihadystów zginęło w walkach z siłami rządowymi
(Polaris/East News)
bEJbECbp

Bojownicy sunnickiego ugrupowania zbrojnego Państwo Islamskie oraz odłamu Al-Kaidy, Frontu Al-Nusra, zostali zabici w zasadzce sił syryjskich i libańskiego Hezbollahu w górach Kalamun na północ od Damaszku - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

W walkach śmierć poniosło również siedmiu żołnierzy syryjskich i bojowników Hezbollahu. Źródło w syryjskiej armii poinformowało AFP, że _ wojsko odparło terrorystów, którzy próbowali przeniknąć w kierunku gór Kalamun, zabijając wielu z nich _. Reżim w Damaszku używa słowa _ terroryści _ odnosząc się do wszystkich rebeliantów, którzy walczą z jego siłami.

Konflikt w Syrii zmienił oblicze w 2013 roku wraz ze wzrostem znaczenia dżihadystów z Państwa Islamskiego. Ci radykałowie, których organizacja wcześniej nazywała się Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL), walczą nie tylko z syryjskimi wojskami rządowymi, ale także z innymi ugrupowaniami rebelianckimi. Państwo Islamskie proklamowało pod koniec czerwca kalifat na kontrolowanych przez siebie terytoriach w Syrii i Iraku.

bEJbECbr

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w wyniku trwającego od marca 2011 roku konfliktu wewnętrznego w Syrii zginęło już ponad 170 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Reżim w Syrii pewny wygranej. Dzięki Moskwie Reżim prezydenta Baszara el-Asada nigdy nie przyznał, że w kraju trwa rewolucja i od początku określała mianem terroryzmu pokojowe antyrządowe demonstracje.
Dżihadyści zabili 23 żołnierzy. Los 340 nieznany Los pozostałych 340 żołnierzy wciąż jest nieznany.
Tragiczny bilans wojny. 171 tys. zabitych Trwający od ponad trzech lat krwawy syryjski konflikt wewnętrzny spowodował już co najmniej 171 tys. ofiar śmiertelnych.
bEJbECbS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)