Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja w strefie gazy
14.07.2014 13:53

Konflikt w Strefie Gazy. Unia Europejska wzywa Izrael do ogłoszenia pokoju

Przedstawiciele UE są w kontakcie ze stronami konfliktu palestyńsko-izraelskiego i nalegają, by jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni w Strefie Gazy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton Maja Kocijanczicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przedstawiciele UE są w kontakcie ze stronami konfliktu palestyńsko-izraelskiego i nalegają, by jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni - poinformowała w rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton Maja Kocijanczicz.

_ - Wzywamy obie strony do zachowania umiaru, unikania ofiar i zaprowadzenia pokoju _ - apelowała w rozmowie z dziennikarzami Kocijanczicz.

Rzeczniczka szefowej dyplomacji UE podkreślała także, że Unia z wielkim niepokojem śledzi rozwój wydarzeń w Strefie Gazy. _ - Rozmawiamy ze stronami konfliktu, aby dołożyły wszelkich starań w celu osiągnięcia natychmiastowego zawieszenia broni _ - komentowała Kocijanczicz, nie ujawniając szczegółów.

Od zeszłego wtorku kontrolujący Strefę Gazy Hamas wystrzelił w stronę Izraela prawie tysiąc pocisków rakietowych, nie powodując jednak ofiar śmiertelnych. Wiele z tych pocisków przechwycił i zniszczył izraelski system obrony przeciwrakietowej znany jako Żelazna Kopuła. W tym samym czasie w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło ponad 170 Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Arabia Saudyjska odda 53 miliony dolarów Od zeszłego wtorku w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło 172 Palestyńczyków. W tym samym czasie Hamas wystrzelił prawie tysiąc pocisków rakietowych w stronę Izraela.
Strefa Gazy: Ewakuowano ciężarną Polkę Kobieta wraz z rodziną jest już bezpieczna i jest teraz w Egipcie.
Izrael zestrzelił palestyńskiego drona? Samolot nadleciał z Gazy i został zestrzelony w pobliżu izraelskiego miasta Aszdod nad Morzem Śródziemnym.
Tagi: sytuacja w strefie gazy, strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz