Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Strefie Gazy. Unia Europejska wzywa Izrael do ogłoszenia pokoju

0
Podziel się:

Przedstawiciele UE są w kontakcie ze stronami konfliktu
palestyńsko-izraelskiego i nalegają, by jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni w Strefie
Gazy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton Maja
Kocijanczicz.

Konflikt w Strefie Gazy. Unia Europejska wzywa Izrael do ogłoszenia pokoju
(PAP/EPA)
bFeWQWqJ

Przedstawiciele UE są w kontakcie ze stronami konfliktu palestyńsko-izraelskiego i nalegają, by jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni - poinformowała w rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton Maja Kocijanczicz.

_ - Wzywamy obie strony do zachowania umiaru, unikania ofiar i zaprowadzenia pokoju _ - apelowała w rozmowie z dziennikarzami Kocijanczicz.

Rzeczniczka szefowej dyplomacji UE podkreślała także, że Unia z wielkim niepokojem śledzi rozwój wydarzeń w Strefie Gazy. _ - Rozmawiamy ze stronami konfliktu, aby dołożyły wszelkich starań w celu osiągnięcia natychmiastowego zawieszenia broni _ - komentowała Kocijanczicz, nie ujawniając szczegółów.

bFeWQWqL

Od zeszłego wtorku kontrolujący Strefę Gazy Hamas wystrzelił w stronę Izraela prawie tysiąc pocisków rakietowych, nie powodując jednak ofiar śmiertelnych. Wiele z tych pocisków przechwycił i zniszczył izraelski system obrony przeciwrakietowej znany jako Żelazna Kopuła. W tym samym czasie w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło ponad 170 Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Arabia Saudyjska odda 53 miliony dolarów Od zeszłego wtorku w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło 172 Palestyńczyków. W tym samym czasie Hamas wystrzelił prawie tysiąc pocisków rakietowych w stronę Izraela.
Strefa Gazy: Ewakuowano ciężarną Polkę Kobieta wraz z rodziną jest już bezpieczna i jest teraz w Egipcie.
Izrael zestrzelił palestyńskiego drona? Samolot nadleciał z Gazy i został zestrzelony w pobliżu izraelskiego miasta Aszdod nad Morzem Śródziemnym.
bFeWQWrm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)