Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w strefie gazy
15.07.2014 06:42

Konflikt w Strefie Gazy. Palestyńczycy odrzucili pokojową ofertę Egiptu

Zbrojne skrzydło organizacji zagroziło kolejnymi zamachami. W ostatnim tygodniu zginęło 186 osób, a 1300 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moyan Brenn)

Hamas odrzucił egipską propozycję rozejmu w obecnym konflikcie z Izraelem - poinformował w nocy rzecznik ugrupowania Fawzi Barhum. W komunikacie, opublikowanym dzisiaj nad ranem, zbrojne skrzydło Hamasu nie tylko zdecydowanie odrzuciło egipską ofertę rozejmu, ale jeszcze zagroziło _ intensyfikacją _ konfliktu z Izraelem. Izrael zajmie się egipską ofertą dzisiaj

Rzecznik Hamasu, radykalnego ugrupowania, które kontroluje Strefę Gazy, powiedział, że nie będzie zgody na zawieszenie broni bez wcześniejszego kompleksowego porozumienia w sprawie konfliktu z Izraelem.

Tymczasem Ismail Hanija, jeden z politycznych liderów Hamasu, stwierdził w poniedziałek wieczorem, nie odnosząc się jednak konkretnie do propozycji Egiptu, że jego ugrupowanie jest otwarte na każdą inicjatywę, która może doprowadzić do zakończenie przemocy w Strefie Gazy.

Izraelskie źródła rządowe podały wczoraj późnym wieczorem, że dzisiaj rano zbierze się izraelski gabinet bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą najważniejsi ministrowie, by omówić egipską propozycję. O przyjęcie oferty Egiptu zaapelowała do Izraela i Hamasu Liga Arabska.

Egipt wystąpił wczoraj wieczorem z propozycją zawieszenia broni między Izraelem a Hamasem, które miałoby wejść w życie już we wtorek rano. Następnie obie strony miałyby podjąć w najbliższych dniach negocjacje w Kairze.

Plan ogłoszony w komunikacie wydanym przez egipski MSZ wzywa obie strony konfliktu do _ natychmiastowego zawieszenia broni _ przez powstrzymanie się od wszelkich operacji powietrznych, lądowych i morskich.

Od tygodnia, w odwecie za nasilający się ostrzał rakietowy Izraela przez Hamas, izraelskie lotnictwo atakuje wybrane cele w Stefie Gazy. Według źródeł palestyńskich, w atakach tych zginęło już 186 Palestyńczyków, a blisko 1300 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Arabia Saudyjska odda 53 miliony dolarów Od zeszłego wtorku w atakach izraelskiego lotnictwa zginęło 172 Palestyńczyków. W tym samym czasie Hamas wystrzelił prawie tysiąc pocisków rakietowych w stronę Izraela.
Izrael boi się Palestyny. Wielka mobilizacja To odpowiedź na eskalację wrogości ze strony Palestyńczyków. Według Hamasu w izraelskich nalotach na Strefę Gazu zginęło sześciu bojowników.
Izraelski nalot na Strefę Gazy. Są zabici Według świadków, izraelskie samoloty zniszczyły samochód w obozie uchodźców Szati, w pobliżu domu byłego szefa rządu Strefy Ismaila Hanijego.
Tagi: konflikt w strefie gazy, wojna w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz