Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w strefie gazy
29.07.2014 10:51

Konflikt w Strefie Gazy. Izraelski ostrzał unieruchomił jedyną elektrownię

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że jeszcze przed atakiem na elektrownię ludność Strefy Gazy borykała się z poważnymi niedoborami w dostawach energii elektrycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Izraelskie czołgi ostrzelały jedyną elektrownię elektryczną w Strefie Gazy, co doprowadziło do uszkodzenia jednego z trzech zbiorników paliwa, a w konsekwencji do unieruchomienia całej infrastruktury. Na razie nie ma informacji o ofiarach ataku.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że jeszcze przed atakiem na elektrownię ludność Strefy Gazy borykała się z poważnymi niedoborami w dostawach energii elektrycznej - prąd był dostępny około trzech godzin dziennie. Obecnie sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu - zauważa AP.

W nocy izraelskie lotnictwo przeprowadziło serię nalotów w Strefie Gazy, niszcząc przy okazji dom byłego palestyńskiego premiera Ismaila Hanije. W zmasowanych atakach, zginęło co najmniej 26 Palestyńczyków - podała wcześniej agencja AFP. Poza nalotami izraelskie siły zbrojne kontynuowały operację lądową.

Do ataków dochodzi mimo apeli ONZ i Zachodu o przerwę w walkach w czasie, gdy muzułmanie świętują koniec świętego miesiąca ramadanu.

W czasie trwającej od 22 dni przemocy zginęło 1113 Palestyńczyków, a ponad 6,2 tys. zostało rannych. Izrael stracił 53 żołnierzy i trzech cywili.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael odradza wyjeżdżać do dawnego sojusznika W związku z protestami przed jednostkami dyplomatycznymi Izrael postanowił zredukować do niezbędnego minimum personel w swoim przedstawicielstwie w tym kraju.
Trwa ofensywa w Strefie Gazy, giną cywile W akcji uczestniczy piechota, bataliony czołgów i lotnictwo. Operacja wydaje się zaskoczeniem, bowiem przez kilka godzin obowiązywał rozejm. Palestyna grozi krwawym odwetem.
USA zaangażuje się w konflikt w Strefie Gazy Palestyńska organizacja wciąż debatuje nad propozycją rozejmu z Izraelem.
Tagi: konflikt w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz