Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt w PO. Schetyna wyleci z partii?

0
Podziel się

Były wiceszef Platformy zapewnia, że nie widzi nad głową czarnych chmur.

Konflikt w PO. Schetyna wyleci z partii?
(PAP/Tomasz Gzell)
bEpVPneJ

Jestem _ patriotą PO _ i jej twórcą, tutaj nic się nie zmieniło - zapewnia polityk Platformy i jej były wiceszef Grzegorz Schetyna, odnosząc się do doniesień mediów, że był krytykowany przez premiera Donalda Tuska na wczorajszym posiedzeniu zarządu PO.

Jak napisał tygodnik _ Wprost _, podczas posiedzenia władz PO, premier i zarazem szef partii miał ostro zaatakować Schetynę za wypowiedzi w kampanii przed wyborami do PE. Schetyna na początku maja ocenił, że PO jest _ partią sytą i często pozbawioną woli walki _. Mówił również, że nie umieściłby na liście PO byłrgo spin doktora PiS Michała Kamińskiego.

_ - To była świadoma gra na obniżenie wyniku Platformy w wyborach, po to, aby wymusić zmiany wewnątrz PO. Nie pozwolę na to _ - miał, według tygodnika, powiedzieć Donald Tusk na posiedzeniu zarządu PO.

bEpVPneL

Odnosząc się do tych doniesień Schetyna zapewniał dziś, że jest _ patriotą Platformy i jej twórcą i tutaj się nic nie zmieniło _. _ - To są przecieki z zarządu. Nie byłem na zarządzie _ - zaznaczył.

_ - Poczekajmy na rozmowy. Na pewno będę rozmawiał z przewodniczącym i wtedy będziemy mogli ocenić sytuację w PO i nasze relacje _ - dodał Schetyna.

Dopytywany, czy czuje się bezpiecznie w PO, odparł, że tak. _ - Nie widzę jakichś złych scenariuszy _ - powiedział Schetyna. _ - W czym byłem nielojalny? _ - pytał. Zwrócił uwagę, że pomagał w kampanii regionalnej na Dolnym Śląsku.

Jak podkreślił, trzeba rozpisać plan na następne miesiące i następną kampanię, przed wyborami samorządowymi. - _ Będziemy musieli wyciągnąć wnioski z wyników wyborów z ostatniej niedzieli _ - dodał.

bEpVPneR

Pytany, czy chciałby kandydować w wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia, powiedział, że kwestie polityki personalnej w dużych miastach to decyzja zarządu. _ - Wszystkie scenariusze są możliwe _ - dodał.

Szef klubu PO Rafał Grupiński przekonywał z kolei, że w czasie półtoragodzinnego posiedzenia zarządu PO kierownictwo rozmawiało o rzeczach ważniejszych niż kwestia wywiadu Schetyny, która w wypowiedzi premiera miała zająć półtorej minuty.

Przyznał jednak, że uwaga szefa rządu pod adresem Schetyny była krytyczna, od czego sam Grupiński się dystansował. _ - Przywiązywanie nadmiernej wagi do wywiadów w gazetach z punktu widzenia wyborców jest przesadnym skupianiem się polityków na samych sobie _ - ocenił.

Mówił, że bliższa mu jest ocena wywiadu Schetyny z konferencji prasowej tuż po jego opublikowaniu, bo tam _ premier odniósł się do tego o wiele bardziej życzliwie _. Pytany, czy Schetyna może stracić miejsce na liście wyborczej w 2015 r. odparł, że to _ wróżenie z fusów _. _ - Wyzbywanie się takich atutów jak Grzegorz Schetyna z Platformy nie byłoby właściwe _ - dodał Grupiński.

bEpVPneS

Zarząd PO omówił wstępnie kampanię i wynik Platformy w eurowyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m259343.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kryzys;na;ukrainie;schetyna;sie;pomylil,201,0,1534153.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Graś: Nie zapraszaliśmy Putina do Polski Polityk podkreślił, że ani prezydent ani organizatorzy uroczystości w Auschwitz personalnego zaproszenia do Moskwy nie wysłali.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/m275578.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/pomoc;dla;ukrainy;parlamenty;polski;niemiec;i;francji;beda;wspierac;reformy,10,0,1515018.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Schetyna: Ukraina powinna walczyć z korupcją -_ Wspólnie będziemy prowadzili działania w Paryżu, Berlinie, Warszawie i Brukseli, by otwierać przed Ukrainą europejską drogę _ - powiedział Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m206567.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;partie;kompletuja;listy;ciekawe;jedynki,194,0,1470914.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaskakujący lider listy PiS w eurowyborach W stolicy, na czele listy PiS wystawi osobę dotychczas bezpośrednio niezwiązaną z polityką - prof. Zdzisława Krasnodębskiego.
bEpVPnfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)