Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt w Iraku. Wojsko zabiło 60 islamistów

0
Podziel się

Przeprowadzony nad ranem atak wymierzony był w więzienie wykorzystywane przez islamistów jako siedziba sądu religijnego i areszt.

Zniszczony Mosul - zdjęcie z 4 sierpnia
Zniszczony Mosul - zdjęcie z 4 sierpnia (PAP/EPA)
bEiRhzTp

60 dżihadystów z organizacji Państwo Islamskie, która od czerwca prowadzi antyrządową ofensywę w Iraku, zginęło w nalocie przeprowadzonym dziś przez irackie siły rządowe w Mosulu na północy kraju - poinformowała państwowa telewizja.

Przeprowadzony nad ranem atak wymierzony był w więzienie wykorzystywane przez islamistów jako siedziba sądu religijnego i areszt.

Informująca o tym stacja telewizyjna powołuje się na przedstawicieli wywiadu. Jej doniesień nie udało się zweryfikować w niezależnych źródłach; Mosul jest praktycznie całkowicie niedostępny dla przedstawicieli mediów.

bEiRhzTr

Na skutek ataku z położonego w centrum miasta budynku zbiegło ok. 300 ludzi przetrzymywanych przez bojowników. Proszący o zachowanie anonimowości mieszkaniec Mosulu w rozmowie telefonicznej z agencją Associated Press powiedział, że krewni więźniów wybiegli im na pomoc, a siła uderzenia zniszczyła część budynku.

Sunnicy ekstremiści ze zbrojnej organizacji Państwo Islamskie zajęli Mosul, trzecie pod względem wielkości miasto Iraku, już w początkowej fazie antyrządowej ofensywy na początku czerwca.

W wyniku prowadzonych od około dwóch miesięcy ataków islamiści przejęli kontrolę nad znacznymi obszarami w północnej i zachodniej części Iraku oraz w Syrii, a na zajętych terenach proklamowali sunnicki kalifat.

Czytaj więcej w Money.pl
Prorządowe bojówki w Iraku prężą muskuły To odpowiedź szyickich bojowników na apel radykalnego duchownego Muktady as-Sadra, który wezwał wiernych do zademonstrowania siły na terenie całego kraju i walki z sunnickimi rebeliantami.
Dżihadyści w Iraku zamordowali 40 dzieci _ Dzieci te, z mniejszości jazydów, zmarły bezpośrednio w wyniku przemocy, wygnania i odwodnienia w ostatnich dniach _ - podał UNICEF.
Krwawa masakra w Bagdadzie 29 osób, w tym 25 kobiet, zostało zastrzelonych w dwóch blokach mieszkalnych. _ - Taki los spotyka prostytucję _ - napisano na drzwiach do jednego z budynków.
bEiRhzTS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)